Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Historia upadku legendarnej firmy Art-B. „Po 23 latach wracam do Polski” – Andrzej Gąsiorowski

14 grudnia 2016 | Michał Sobczyk | Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wykładu na kanale YouTube ASBiRO:

 

Współwłaściciel legendarnej spółki Art-B. W latach 90-tych spółka Art-B, dzięki wykorzystaniu mechanizmu oscylatora ekonomicznego, w krótkim czasie zamieniła się w potężny holding i obracała towarami wartości bilionów ówczesnych złotych. – Andrzej Gąsiorowski

W 1989 roku powstała spółka Art-B, która po zaledwie 24 miesiącach działalności rozwinęła się w holding posiadający ponad 3 tys firm w 50 krajach. Zatrudniali ponad 150 tys osób a łączna wartość zawartych kontraktów opiewała na 1 miliard USD. Holding samego podatku dochodowego na rzecz skarbu państwa w 1990 odprowadził w wysokości 12 mln USD.

Wystarczył jeden błąd aby doprowadzić do upadku legendarnej firmy. O jeden czek za dużo i zła interpretacja urzędnika doprowadziła do uruchomienia lawiny urzędniczej która pochłonęła firmę. Wszystkie kontrole urzędnicze jakie tylko są w Polsce, chciały wiedzieć skąd firma na tyle pieniędzy aby ratować URSUSA, wykupując wszystkie traktory tylko jednym czekiem.

W 1991 roku został zmuszony wyemigrować do Izraela, tam szybko uzyskał obywatelstwo. Przez 23 lata trwało wyjaśnianie spraw. Był ścigany międzynarodowym listem gończym. W 2013 Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotów Wydział XVIV Karny uchylił nakaz aresztowania dla Andrzeja Gąsiorowskiego.

Kurs Podstawowy jest właśnie tym, jak wyobrażamy sobie, że powinny wyglądać najlepsze studia biznesowe – wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy, którzy żyją tym, o czym mówią m.in tacy jak Andrzej https://www.asbiro.pl/kurs-podstawowy/

Subskrybuj nasz kanał YouTube: http://bit.ly/_sub_ASBIRO

Odwiedź nas na fb: https://www.facebook.com/ASBiRO/

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »