Historia upadku legendarnej firmy Art-B. „Po 23 latach wracam do Polski” – Andrzej Gąsiorowski

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wykładu na kanale YouTube ASBiRO:

 

Współwłaściciel legendarnej spółki Art-B. W latach 90-tych spółka Art-B, dzięki wykorzystaniu mechanizmu oscylatora ekonomicznego, w krótkim czasie zamieniła się w potężny holding i obracała towarami wartości bilionów ówczesnych złotych. – Andrzej Gąsiorowski

W 1989 roku powstała spółka Art-B, która po zaledwie 24 miesiącach działalności rozwinęła się w holding posiadający ponad 3 tys firm w 50 krajach. Zatrudniali ponad 150 tys osób a łączna wartość zawartych kontraktów opiewała na 1 miliard USD. Holding samego podatku dochodowego na rzecz skarbu państwa w 1990 odprowadził w wysokości 12 mln USD.

Wystarczył jeden błąd aby doprowadzić do upadku legendarnej firmy. O jeden czek za dużo i zła interpretacja urzędnika doprowadziła do uruchomienia lawiny urzędniczej która pochłonęła firmę. Wszystkie kontrole urzędnicze jakie tylko są w Polsce, chciały wiedzieć skąd firma na tyle pieniędzy aby ratować URSUSA, wykupując wszystkie traktory tylko jednym czekiem.

W 1991 roku został zmuszony wyemigrować do Izraela, tam szybko uzyskał obywatelstwo. Przez 23 lata trwało wyjaśnianie spraw. Był ścigany międzynarodowym listem gończym. W 2013 Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotów Wydział XVIV Karny uchylił nakaz aresztowania dla Andrzeja Gąsiorowskiego.

Kurs Podstawowy jest właśnie tym, jak wyobrażamy sobie, że powinny wyglądać najlepsze studia biznesowe – wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy, którzy żyją tym, o czym mówią m.in tacy jak Andrzej https://www.asbiro.pl/kurs-podstawowy/

Subskrybuj nasz kanał YouTube: http://bit.ly/_sub_ASBIRO

Odwiedź nas na fb: https://www.facebook.com/ASBiRO/