Freedomfest – Las Vegas 2014

Kiedy się odbył?

Od 9 lipca 2014
Do 12 lipca 2014

środa – sobota

Gdzie?

Planet Hollywood

Las Vegas, USA

 

   

Co to jest Freedom Fest?

Jest to największy na świecie zjazd wolno myślących ludzi pełny wykładów, spotkań, debat i dyskusji. Na 7 równoległych sesjach prowadzone są zajęcia z filozofii, nauki, technologi, sztuki i rozrywki, ekonomii, polityki międzynarodowej, finansów, literatury oraz wielu innych tematów. Wszystkie panel są nagrywane, a płyty audio są sprzedawane jeszcze podczas festiwalu, tak, aby uczestnik nie tracił wykładów jeżeli dwa interesujące go zajęcia odbywają się w tym samym czasie.

W 2014 roku konferencja została zorganizowana pod hasłem „Czy jest tam Wielki Brat?”. Tytuł oczywiście nawiązuje do książki Georga Orwella „1984”. Cała konferencja miała odpowiedzieć na pytanie czy Wielki Brat opisany w książce faktycznie już istnieje i wie o nas wszystko?

Więcej o konferencji:
www.freedomfest.com

Mark Skousen

Organizatorem Freedom Fest jest od 2002 roku Mark Skousen, wybitny uczony, propagator austriackiej szkoły ekonomicznej, jeden z czołowych amerykańskich finansistów i wykładowca ASBIRO.

Skouen od ponad 30 lat specjalizuje się w inwestycjach “na trudne czasy”. Przez wielu znawców Wall Street uważany jest za Warrena Buffetta młodszej generacji. Wydawany przez niego newsletter Forecasts and Strategies czyta blisko million inwestorów.

Peter F. Drucker nazwał Marka Skousena guru ekonomii podażowej, zaś Larry Kudlow z CNBC uważa, że to jeden z najwybitniejszych znawców giełdy i rynku papierów wartościowych.

Urodzony w 1947 roku amerykański ekonomista, przedsiębiorca, inwestor jest autorem wielu wybitnych książek z dziedziny ekonomii oraz inwestowania. Kilka z nich: Inwestowanie w jednej lekcji, Struktura produkcji oraz Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwstorów ukazały się nakładem Fijorr Publishing (www.fijor.com). Skousen wykłada finanse w szkole biznesu (MBA) przy Columbia University, prowadzi swoje seminaria w Mercy College, Rollins College oraz Grantham University gdzie szkołę biznesu uhonorowano jego imieniem – The Mark Skousen School of Business.

Mark był ekonomicznym doradcą CIA. Doradzał także IBM, Hutchinson Technology oraz innym firmom z listy Fortune 500. Publikuje dla magazynu Forbes, The Wall Street Journal oraz The Journal of Economic Perspectives, a także dla wolnościowych magazynów Reason, Liberty oraz The Freeman.

Więcej o Marku poczytacie na jego stronie:
www.markskousen.com

Publikacje Marka Skousena

Narodziny współczesnej ekonomii

Narodziny współczesnej ekonomii

Mark Skousen pokazał, że ekonomia, jej twórcy i bohaterowie mogą być równie ekscytująca co powieść kryminalna. Niezwykłym walorem tej książki, piszę to bez cienia przesady, jest prowadzenie Czytelnika przez dzieje najmłodszej z nauk tak, aby poznał nie tylko życiorysy najwybitniejszych ekonomistów, ale zrozumiał logikę wydarzeń, jakie wyjaśniali czy tworzyli. Narodziny współczesnej ekonomii to równocześnie nowoczesny podręcznik ekonomii. Przedstawia meandry myśli gospodarczej ukazując, w jaki sposób wpłynęły na losy zwykłych ludzi, ich życie, myśli i zamożność.

Walc wiedeński na Wall Street. Ekonomia austriacka dla inwestorów giełdowych.

Walc wiedeński na Wall Street. Ekonomia austriacka dla inwestorów giełdowych.

Mówiąc w skrócie, postrzegam giełdę jako taniec, w którym nieskrępowany ruch tancerzy (kupujących i sprzedających) na parkiecie przebiega według określonych wzorów i reguł, a nie jako przechadzkę pijanego marynarza po Broadwayu, który zatacza się w nieprzewidywalny sposób. Tancerze zajęci są celowym działaniem, którym steruje rytm muzyki. Mogą bez przeszkód poruszać się po parkiecie i wybierać spośród wielu dostępnych schematów poruszania się. Mogą nawet stworzyć nowy krok lub kierunek.

Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów

Austriacka Szkoła Ekonomii dla inwestorów

Jeden z nabardziej znanych amerykańskich publicystów od rynku papierów wartościowych, Larry Kudlow (z zawodu makler, potem komentator: najpierw Fox News, obecnie zaś CNBC) powiedział kiedyś, że Mark Skousen to nie tylko drugi Warren Buffett, lecz w odróżnieniu od Proroka z Omahy, jeden z najwybitniejszych ekonomistów, specjalistów od giełdy i finansów.

Inwestowanie w jednej lekcji by Mark Skousen

Inwestowanie w jednej lekcji by Mark Skousen

Skousen dla osób zajmujących się inwestowaniem w papiery wartościowe jest znacznie lepszym doradcą niż Buffett. O ile ten ostatni ciuła swoje miliardy w zaciszu tajemniczych, żeby nie powiedzieć tajnych układów, których nikomu innemu skopiować się nie udaje, o tyle od Skousena można się robienia pieniędzy nauczyć. Najlepszy dowód, że Buffett osobiście książek nie pisze, a Skousen napisał ich ponad 25. Prace Skousena to nie tylko zbiór ciekawostek giełdowych, anegdot i definicji, to przede wszystkim podręcznik robienia kasy.

Struktura produkcji. Gielda, kapitał, konsumpcja.

Struktura produkcji. Giełda, kapitał, konsumpcja.

Zapamiętajcie tego autora. Profesor uniwersytetu, a jednocześnie makler giełdowy, wydawca czasopism giełdowych i finansowych, a przede wszystkim praktyk, który pokazuje jak zastosować teorię (ekonomię) austriacką we własnym biznesie, w produkcji, a także – co jest specjalnością Skousena – w obrocie papierami wartościowymi. Dzięki unikalnej wiedzy, którą wykłada na 448 stronach Struktury produkcji w czasach największego kryzysu na Wall Street osiągał trzycyfrowe zwroty. Peter Drucker nazwał Skousena „guru nowej ekonomii”.

 

Wizyta Skousena w Polsce

Mark Skousen gościł w Polsce na nasze zaproszenie. Zorganizowaliśmy dwudniowe seminarium, które Mark poprowadził wyśmienicie. Poniżej zamieszczamy fragment tego wydarzenia. Pierwsze nagranie to Janek Fijor, który opowiada o Marku Skousenie i jego dokonaniach. Drugie nagranie to już wykład Marka na temat ekonomii. Jeżeli masz ochotę obejrzeć całe 10 godzinne seminarium to poniżej znajduje się link z informacją, gdzie można kupić nagrania.

Wersja z lektorem

Seminarium – Mark Skousen 2012

Skousen

Mark Skousen nie jest zwykłym inwestorem giełdowym. Mark Skousen to praktyk biznesu, który opierając się na zasadach austriackiej szkoły ekonomi zbudował milionowy biznes. Poza tym był on ekonomicznym doradcą CIA. Pomagał, również takim firmom jak IBM, Hutchinson Technology oraz wielu innym z listy Fortune 500. Na seminarium opowiadał o swojej strategii inwestycyjnej opartej na austriackiej szkole ekonomii.

Co znajdziesz w pakiecie?

7 wykładów wygłoszonych podczas seminarium. Razem 10 godzin zajęć w tym 4 godziny prowadzone przez Marka Skousena. Nagrania w formie VIDEO oraz MP3.

 

Kto wykładał na Freedomfest 2014

Poniżej zamieszczamy kluczowych wykładowców, którzy poprowadzili zajęcia podczas Freedom Fest. Pełna lista mówców znajduje się na stronie konferencji.

John Allison

President and CEO of the Cato Institute

Art Laffer

Former White House Economic Advisor

Steve Forbes

Chairman and CEO, Forbes; Editor-in-Chief, Forbes magazine, U.S.

Stephen Moore

Editorial page writer for the Wall Street Journal

Jim Rogers

Author, Financial Commentator & Successful International Investor

Charles Murray

American Enterprise Institute

Peter Schiff

CEO & Chief Global Strategist, EuroPacific Capital

Mark Skousen

Financial economist, university professor, and producer of FreedomFest

Zobacz pełną listę wykładowców

Galeria z Freedom Fest

Freedom Fest
Freedom Fest
Freedom Fest
Freedom Fest
Freedom Fest