Zarządzanie firmą w XXI wieku – prof. Andrzej Blikle

Zarządzanie firmą w XXI wieku – prof. Andrzej Blikle

Zapraszamy do obejrzenia nowego wykładu na naszym kanale YouTube. Jak zawsze prowadził go doświadczony przedsiębiorca.

Zobacz na YouTube

Andrzej Blikle podczas wykładu dla Kursu Podstawowego wyjaśnia, co to jest lean management oraz opowiada o drodze toyoty do ciągłego doskonalenia. Pokazuje rodzaje liderów zarządzania, jakie cechy, zalety oraz wady oni posiadają. Czym jest TQM oraz jak tą filozofię wykorzystać w przedsiębiorstwie.

Szczególny nacisk kładzie na to, w jaki sposób motywować pracowników oraz dlaczego premia jest jedną z najmniej efektywnych sposobów na motywację. Wskazuje jakie cechy oraz postawę powinien posiadać lider, jakie potrzeby może zaspokoić oraz dlaczego metody kija i marchewki są często nieskuteczne podczas pracy z pracownikami.

Andrzej Blikle – profesor matematyki w zakresie matematycznych podstaw informatyki, pracownik PAN i członek Europejskiej Akademii Nauk. Jest też dyplomowanym mistrzem cukierniczym. Przez 20 lat kierował firmą rodzinną A. Blikle, rozwijając ją w tym czasie z jednej cukierni do piętnastu placówek w Warszawie i ośmiu w sieci franchisingowej poza Warszawą. W 2010 przekazał firmę dzieciom. Dziś jest członkiem jej rady nadzorczej. Prezes zarządu stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Rady Fundacji Centrum im. Adama Smitha oraz ponad dwudziestu innych organizacji. Jego książka „Doktryna jakości” uzyskała nagrodę Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 oraz nagrodę Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH Za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-15.

Kurs Podstawowy jest przykładem tego, jak powinny wyglądać najlepsze studia biznesowe – wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy m.in tacy jak Andrzej Blikle. Rekrutacja TRWA!

Wejdź na naszą stronę i dowiedz się więcej.

https://www.asbiro.pl/kurs-podstawowy