Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.
Zobacz poprzednie wyjazdy

Poznaj Biznes na Białorusi

Coraz więcej firm szuka możliwości rozwoju w oparciu o możliwości dostępne za naszą wschodnią granicą. ASBIRO miało już okazję odwiedzić Ukrainę w czasie, który wydawał się być mało sprzyjający robieniu tam biznesu. Okazało się, że uczestnity wyjazdu odkyli tam wiele możliwości związanych z handlem, outsourcingiem oraz inwestycjami.

Kiedy i gdzie? 

14-17 września 2017 – Mińsk

Poznaj Biznes z ASBIRO

Każdego roku szukamy nowych miejsc, które pozwolą studentom ASBIRO poszerzać swoje spojrzenie na biznes. Jednocześnie zależy nam na tym, żeby nie tylko opowiadać o robieniu interesów za granicą, ale spotykać się z przedsiębioracami, którzy już mają doświadczenie. 

Wyjazdy międzynarodowe ASBiRO pozwalają Ci znaleźć się przed konkurencją. Dowiadujesz się rzeczy, których oni jeszcze nie wiedzą. Dochodzi do Ciebie, że można coś inaczej.
Bartosz LangaUczestnik wyjazdu Poznaj Biznes w Tajlandii

Tam już byliśmy

Czy wiesz co drzemie na Białorusi

Często w gronie naszych studentów pojawiają się pytania o możliwości outsourcingu na wschodzie. Zazwyczaj rozmawiając na ten temat pojawia się Ukraina. Większość z nas zna firmy, które wspierają się pracownikami właśnie stamtąd. Być może sami już szukaliśmy możliwości do rozwoju właśnie na Ukrainie.

Okazuje się, że Białoruś może okazać się jeszcze ciekawszym miejsce. Jest tak głównie dlatego, że do dzisiaj jest znacznie mniej odkryta, niż Ukraina dlatego wciąż robienie biznesu właśnie na Białorusi jest działaniem dość pionierskim. Szukając tam możliwości rozwoju może się szybko okazać, że zyskamy ogromną przewagę konkurencyjną.

 

Dzięki ASBIRO wyjazd był połączeniem wyjazdu z „pilotem”, czyli miękkim lądowaniem jak by coś i możliwością zrealizowania się w podróży w sposób zupełnie swobodny… Coś niebywałego!
AnnaUczestniczka wyjazdu Chin 2016

Wiele znaczących firm już tam jest

Ustrój kraju, o którym już pewnie słyszałeś, sprawia, że nie kojarzymy Białorusi z jakimikolwiek biznesowymi możliwościami. Po niedawnym zniesieniu wiz dla Polaków można jeszcze łatwiej się tam wybrać i dołączyć do grona firm, które zarabiają więcej właśnie dzięki możliwościom, które są słabo odkryte.

Niektórzy mówią, że to właśnie Białoruś jest najlepszym krajem do robienia biznesu w Europie wschodniej. Jest ona centralym punktem łączącym Rosję z Europą i przez to środowisko biznesowe musiało się zmieniać na przestrzeni ostatnich lat. Obszary, które interesują zagraniczny kapitał to produkcja, sektor finansowy, IT, handel, ale również rolnictwo, sektor energetyczny, spożywczy, czy telekomunikacyjny.

Podczas wyjazdu poznaliśmy przedsiębiorców z różnych branż, którzy już działają na Białorusi oraz osoby z otoczenia biznesu takie jak księgowi i prawnicy. Dzięki temu udało nam się jeszcze lepiej poznać lokalne uwarunkowania.

Czego dowiedzieliśmy się podczas wyjazdu

Poza cennymi kontaktami, które zdobyliśmy podczas tego wyjazdu odpowiedzieliśmy sobie również na ważne pytania, które pojawiają się, kiedy rozmawiamy o biznesie na Białorusi.
 • Jaka Białoruś jest naprawdę – fakty i mity na temat kraju
 • Jak wygląda lokalny biznes i jakie daje możliwości rozwoju zagranicznym firmom
 • Jak założyć spółkę
 • Jak wygląda handel pomiędzy Polską a Białorusią
 • Jak nawiązać kontakty biznesowe
 • Jak pozyskać potencjalnych pracowników i w jakich branżach
 • Jak wygląda rynek nieruchomości i jak można na nim zarobić

Dzięki temu wyjazdowi udało mi się nawiązać ciekawą współpracę związaną z realizacją dużej ilości stron internetowych! Dodatkowo kilka osób chce wspólnie działać. Uwielbiam ASBIRO :)
JacekUczestnik wyjazdu do Monachium

Ludzie są największą korzyścią

Jadąc z nami na Białoruś poszerzysz swoją sieć unikalnych kontaktów! Planujemy zaprosić lokalnych przedsiębiorców z całego kraju, który są otwarci na Polscę. Dzięki temu będzie okazja porozmawiać o biznesie i zbudować relacje oraz sieć kontaktów na Białorusi.

Z kim się spotkaliśmy

 • Witalij Jackiewicz – właściciel firmy [PG] Branding Company  – www.pg-branding.by
 • Siamion Złobich – prawnik, audytor, firma inwestycyjna
 • Arkadiusz Król – właściciel kilku spółek m.in. www.colocolo.pl
 • Lokalni przedsiębiorcy z Mińska

Nigdzie indziej tego się nie dowiesz!

 • zdobyliśmy wiedzę biznesową o tym kraju z pierwszej ręki, dzięki spotkaniom i rozmowom z lokalnymi przedsiębiorcami
 • zbudowaliśmy sieć kontaktów oraz relacje, które mogą zaowocować w przyszłości
 • poznaliśmy „sąsiada” Polski, o którym wiemy tak niewiele
 • przekonaliśmy się sami, jak wygląda życie na Białorusi

Program wyjazdu na Białoruś

 1. Dzień 1 – Czwartek (14 września 2017) – Przelot Warszawa – Mińsk (bez wizy). Zakwaterowanie w Hotelu w Centrum
  Wieczorem integracja i networking na mieście.

 2. Dzień 2 – Piątek (15 września 2017) – Całodzienna konferencja „Poznaj Biznes na Białorusi” Spotkania z przedsiębiorcami oraz prawnikiem, księgowym. Konferencja w języku polskim i angielskim.

 3. Dzień 3 – Sobota (16 września 2017) – Zwiedzanie Mińska, wspólny obiad i czas wolny na spotkania w Mińsku

 4. Dzień 4 – Niedziela (17 września 2017) – Przelot Mińsk – Warszawa

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »