Pakiet Nagrań

Liberty Fest „Co robić z pieniędzmi” + tłumaczenia

Kup teraz
  • Video
  • Audio
  • Pliki do pobrania

Celem naszego marcowego (3-4 marca 2018) seminarium było praktyczne zapoznanie uczestników z narzędziami i wehikułami inwestycyjnymi, w które bezpiecznie i racjonalnie możemy ulokować własne nadwyżki finansowe, dzięki czemu będzie możliwe zbudowanie kapitału niezbędnego do realizacji naszych planów życiowych.

W drodze do milionów

W dzisiejszych – skomplikowanych i niebezpiecznych – czasach optymalne lokowanie pieniędzy jest trudniejsze i bardziej ryzykowne niż kiedykolwiek wcześniej. Od ludzi chcących dojść do bogactwa, zwłaszcza tych, którzy pragną budować fortunę od zera, wymagana jest nie tylko znajomość mechanizmów finansowych i podatkowych, nie tylko znaczna wiedza ekonomiczna, ale dodatkowo rozeznania w polityce monetarnej prowadzonej nierzadko w sposób mający z zasadami gospodarczymi i sztuką inwestowania coraz mniej wspólnego.

Z tego powodu zaprosiliśmy w tym roku do udziału w charakterze wykładowców wybitnych praktyków zarówno międzynarodowych, jak i krajowych. Z racji swego doświadczenia są oni w stanie przyczynić się do pomnożenia i roztropnego wykorzystania naszych zasobów. Większość z nich to również autorzy książek, które już znacie, albo będziecie mogli już wkrótce poznać. Będzie więc okazja nie tylko do słuchania, ale także do mówienia, to znaczy do zadawania konkretnych pytań i rozwiązywania naszych osobistych problemów majątkowych. To naprawdę unikalna szansa. Tacy ludzie są zbyt zajęci, żeby odrywać się od powierzonych ich pieczy miliardów, by na drugim krańcu Europy czy Świata zdradzać tajniki wiedzy często dla zwykłych zjadaczy chleba niedostępne. Wykorzystajmy to!

Ilu znasz milionerów, którzy stali się bogaci poprzez inwestowanie na kontach oszczędnościowych? Nie mam nic więcej do dodania.
Robert G. Allen

Jak dywersyfikować majątek i inwestycje

W zeszłorocznej edycji 2016 naszego Wielkiego Seminarium ASBIRO spotkaliśmy się ze znakomitym finansistą z Wall Street, ekonomistą, filozof a ostatnio także pisarzem sensacyjnych powieści z kluczem inwestycyjnym, Dougiem Casey. Jego rady i wykłady znaleźć można na stronach www.internationalman.com. Podczas czerwcowego (2016) seminarium mieliśmy okazję słuchać jego rad odnośnie wyboru kraju, jurysdykcji, a nawet stylu życia, jakie pomogą nam wieść żywot człowieka zacnego, wyznającego wartości, a jednocześnie żyjącego przyjemnie i dostatnio. Mądrości i doświadczenia swe zawarł Doug Casey na stronach kultowej książki p.t. Inwestowanie w trudnych czasach (Fijorr Publishing, Warszawa, 2016).

Warunkiem egzystencji bezpiecznej, dostatniej i spełnionego od strony materialnej jest dywersyfikacja pod kątem jej lokalizacji. Casey radzi, aby w życiu mieć cztery adresy (4xL):  

  • w kraju, w którym jesteśmy formalnie zameldowani (np. Polska);
  • w kraju, w którym lubimy żyć, bo jest nam w nim przyjemnie (np. Tajlandia, Wietnam, Hiszpania);
  • w kraju, w którym prowadzimy własny biznes (np. USA, Estonia, UK);
  • wreszcie, w kraju, w którym trzymamy swoje pieniądze, zasoby, bogactwo (np. Singapur, Belize).

Co zrobić, kiedy masz oszczędności

Wielu absolwentów, sympatyków ASBIRO żyje już w ten sposób. Spotykacie ich na naszych warsztatach, wykładach i seminariach. Tym razem, 3-4 marca 2018 roku, zrobiliśmy kolejny krok, a dokładniej, zajęliśmy się naszymi pieniędzmi, ich pomnażaniem i chronieniem. Jak już wspomniałem, czasy są trudne, niepewne a dynamika zmian coraz mniej przewidywalna. Nie dość, że banki centralne i fiskus dają nam sprzeczne sygnały i utrudniają życie, to na dodatek czyhają na każdy nasz błąd czy zaniedbanie, żeby przeprowadzić swoje ulubione działanie, czyli konfiskatę minia. Skutki braku ostrożności mogą być dotkliwe, o czym przekonują się ci, którzy zdali się na media, czy uwierzyli zapewnieniom polityków. Aby tego błędu nie powielać, przyjdźcie i wysłuchajcie ekspertów.

Twojego potencjalnego klienta nie do końca obchodzi to, co robisz. Nie bardzo jest też zainteresowany tym, jak to działa. Największe znaczenie ma to, jak Twoje oferta wpłynie na poprawę jego życia. Proste? A jak często o tym pamiętamy?

Powiem Ci jak stać się bogatym. Zamknij drzwi. Bądź przerażony gdy pozostali są chciwi. Bądź chciwy gdy inni są przerażeni.
Warren Buffet

Wspólna płaszczyzna

Fundamentem, a może właściwiej należałoby powiedzieć, wspólną płaszczyzną wiedzy naszych ekspertów jest teoria ekonomiczna znana jako Szkoła Austriacka. Dzięki jej stosowaniu ludzie ci wypracowali szereg praktyk i praw, które przydadzą się i nam. Szkoła austriacka, to w  zasadzie jedyna dzisiaj przyjazna człowiekowi teoria ekonomiczna. Łatwo ją zrozumieć, można mieć do niej zaufanie, a przede wszystkim daje w procesie inwestycyjnym stosunkowo dużą przewidywalność. Tej teorii poświęcona będzie duża część seminarium. Zarówno książka Thomasa Aubrey, Koniec wielkiego mitu; Rahima Taghizadegana, Ronalda Stoeferle i Marka Valek, Szkoła Austriacka dla Inwestorów, czy Johna Tamny’ego Ekonomia zdrowego rozsądku to prace oparte na szkole austriackiej. Zresztą gros najbardziej znanych  współczesnych guru z Wall Street, takie giganty, jak: Jim Rogers, Jim Rickards, David Stockman, Marc Faber, czy nawet Warren Buffett i George Soros –  posługują się w swych analizach wiedzą zbudowaną przez Carla Mengera, Ludwiga von Misesa, czy Marka Skousena.

Oprócz wszystkich, wcześniej wymienionych walorów, szkoła austriacka to jedyna teoria ekonomiczna, która radzi sobie z nieprzewidywalnością współczesnego świata finansów zdeformowanego przez machinacje i manipulacje banków centralnych, rządów i polityków wpływających destrukcyjnie na procesy gospodarcze.

Trudno być dzisiaj człowiekiem zamożnym, nie znając aksjomatu ludzkiego działania, koncepcji użyteczności marginalnej, czy preferencji czasowej.

Kogo mogłeś spotkać na seminarium

Pozwólcie nam przedstawić głównych bohaterów marcowego, Wielkie Seminarium ASBIRO, wydawnictwa Fijorr Publishing oraz Fundacji Instytut Carla Mengera. Oto oni:

Tematy wykładów, 20 wartościowych nagrań.

Większość wykładów odbywała się na dwóch salach równolegle. Zobacz, jakie tematy były poruszane:

  • Bank centralny i polityka monetarna w ujęciu austriackiej szkoły ekonomii – prof. Josef Šíma, Ph.D.
  • Polityka monetarna jako marnotrawstwo – John Tamny
  • Poruszanie się w cyklach gospodarczych. Jak identyfikować bańki i unikać krachów – Tomas Aubrey
  • Wpływ inflacji i deflacji na rentowność inwestycji w metale szlachetne oraz papiery wartościowe – Ronald Stoeferle
  • Rola pieniądza; jak sobie radzić z polityką monetarną – Rahim Taghizadegan
  • Jak sobie radzić z hossą i bessą na rynku kryptowalut? – Mark J Valek

Wykłady w języku angielskim

Część wykładów podczas seminarium była prowadzona w języku angielskim. W tym pakiecie masz również dostęp do nagrań z tłumaczeniem.

Dlaczego zorganizowaliśmy seminarium „Co robić z pieniędzmi”?

Chcieliśmy, żeby każdy uczestnik wyszedł z praktycznymi narzędziami, dzieki którym będzie mógł pomnażać swój majątek. Nie chodzi tylko o to, żeby nasze firmy się dynamicznie rozwijały, ale kluczowe będzie też mądre zarządzanie nadwyżkami kapitału. Pieniądze mają pracować dla nas!

Tak wyglądały ostatnie seminaria

Poniżej możesz zobaczyć krótkie relacje z naszych ostatnich seminariów „Największe seminarium o nieruchomościach”, którym było około 1000 osób, oraz seminarium „Jak oni sprzedają”. Podczas naszych seminariów sale są pełne i często jesteśmy zmuszeniu do wcześniejszego zamykania rejestracji.

Jak wyglądało seminarium „Co robić z pieniędzmi”?

Seminarium ASBIRO pozwoli Ci zdobyć praktyczną wiedzę inwestycyjną, jak również poznać case studies, które zobrazują omawiane zagadnienia. 

Główne elementy seminarium „Co robić z pieniędzmi” to:

  1. Praktyczne narzędzia inwestycyjne poparte przykładami z życia wykładowców. Omawiane techniki możesz swobodnie dostosować do swojej sytuacji
  2. Historie sukcesów i porażek inwestycyjnych naszych wykładowców. Jest to potężna dawka praktycznego know-how, która pozwoli Ci wiele pieniędzy, które łatwo stracić podchodząc do inwestowania bez rzetelnego przygotowania.

Dla kogo przeznaczone jest to seminarium?

Nie ma znaczenia czy pracujesz na etacie, czy prowadzisz własną firmę, czy już inwestujesz, czy jeszcze nie masz pojęcia. Uzyskując dostęp do nagrań otrzymasz ogromną ilość inspiracji oraz sprawdzonych technik inwestycyjnych. 

30 złotych rabatu jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640Jeżeli płatności za nagrania dokonasz przy pomocy Bitcoin to będziesz mógł zapłacić 30 złotych mniej.

 
 

Masz jakieś pytanie?

Paulina Gronowska

737609092 p.gronowska@asbiro.pl

 

Kup TERAZ

W pakiecie znajdziesz:

Pokaż nagrania Ukryj nagrania

Kup teraz
  • Video
  • Audio
  • Pliki do pobrania