Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Seminarium: Biznes i Rodzina

W dniach 28 lutego - 1 marca 2015 w Warszawie miało miejsce seminarium inne niż wszystkie. Tym razem skupiliśmy się na jakże ważnej kwestii rodziny. To ona pomaga nam stawiać pierwsze kroki w biznesie, wspiera w kryzysowych sytuacjach i jej dobrobyt w dużej mierze zależy od tego jak pracujemy. Posłuchaj wartościowych wykładów rodzinnych przedsiębiorców.

Co znajdziesz w pakiecie?

9 wykładów wykładów w formie VIDEO oraz MP3 wraz z prezentacjami multimedialnymi
99 zł Kup pakiet » 59 zł płacąc w Bitcoinach
Break

family-gardening

Jako przedsiębiorcy często zapominamy, że to rodzina powinna być fundamentem naszego sukcesu. Zbyt często zapominamy o zachowaniu równowagi między życiem zawodowym a życiem prywatnym, dlatego też postanowiliśmy jedno z naszych spotkań poświęcić temu tematowi.

Skąd pomysł na seminarium?

Wielu naszych studentów ma spore problemy próbując wytłumaczyć swoim najbliższym, że ASBIRO to nie jest kolejna Uczelnia z masą nudnych profesorków. Od dłuższego czasu zbieraliśmy od nich propozycje zorganizowania weekendu, na który mogliby zaprosić swoich najbliższych, na którym będą poruszane lekkie, interesujące również ich rzeczy. Postanowiliśmy wyjść na przeciw i taki weekend zorganizować. Jeżeli więc chcesz pokazać swojej drugiej połowie co to jest to ASBIRO to ten weekend będzie do tego idealną okazją. Również za sprawą poruszanych na tym seminarium tematów.

Zobacz relację z seminarium!

Nie pozwól, żeby firma zabrała całe Twoje życie

Życie przedsiębiorcy nie jest lekkie. Bywają dni, kiedy trzeba pracować po kilkanaście godzin. Niestety, ale wielu przedsiębiorcom firma zabiera całe życie. Brakuje czasu dla rodziny, brakuje czasu dla siebie. Szczególnie cierpią na tym bliscy, a naprawdę nie ma nic gorszego niż dzieci, które nie rozpoznają mamy/taty. Co zrobić, aby ich nie zaniedbywać? Jak zachować równowagę między firmą, a życiem prywatnym? Czy da się pogodzić życie rodzinne z biznesem, żeby żadne nie ucierpiało?

r1

 

Więcej czasu dla rodziny

Każdy z nas chciałby mieć więcej czasu. Niestety nie jest to możliwe. Każdy z nas ma go dokładnie tyle samo, 24 godziny. Każdy z nas też sam decyduje, na co go przeznaczy. Lepsze zarządzanie czasem to tak naprawdę nadawanie priorytetów. A nadawanie priorytetu pewnym zadaniom sprawi, że je w końcu realizujesz. I odwrotnie, jego brak sprawi, że niektóre kwestie zignorujesz. Co zatem zrobić, żeby mieć więcej czasu dla rodziny? Przede wszystkim nadać większy priorytet Twojemu życiu rodzinnemu.

Kamil z córą

 

Większa równowaga między pracą a życiem prywatnym

Dlaczego równowaga w życiu jest ważna? Można harować jak wół, dwoić się i troić, aby tylko rozwinąć firmę. Jeśli robisz to dobrze, zaczną pojawiać się duże pieniądze. Można powiedzieć, że odniosłeś sukces w pełnym wymiarze. Czy jednak na pewno? Czy podczas całej drogi do bogactwa nie zapomniałeś przypadkiem o tym, co jest najważniejsze? O bliskich? O spędzaniu z nimi czasu? Czasu, którego już nie odzyskasz. Sukces finansowy to za mało. Jeśli osiągniesz go kosztem rodziny, nigdy nie będziesz szczęśliwy.

Kajaki 2013

 

Zamiast kłótni, świetne relacje i wsparcie

Brak równowagi to dziesiątki godzin spędzonych w pracy. Do domu wracasz wykończony i jedyne, czego pragniesz to cisza i spokój, a już na pewno nie poświęcenie czasu rodzinie. Brak równowagi, to ciągłe kłótnie z bliskimi. Brak równowagi, to życie pełne nerwów i negatywnych emocji. Nie musi to jednak tak wyglądać. Twoja rodzina jest najważniejsza a czas jej poświęcony zaowocuje. Nie ma nic cenniejszego niż wsparcie najbliższych. Wsparcie, bez którego bardzo ciężko jest osiągnąć sukces. Wsparcie, które jest bezcenne.

kajaki dwa

 

Pełne wsparcie rodziny

Żyjesz w świecie silnej konkurencji. Każda firma walczy o klientów z dziesiątkami innych organizacji. Droga przedsiębiorcy nie jest łatwa. Trzeba w tym wszystkim wytrwać i mimo trudności, iść do przodu i stale się rozwijać. Wszyscy mamy chwile słabości. To właśnie wtedy wsparcie rodziny jest nie do przecenienia. To właśnie wtedy procentują relacje, które budujemy z bliskimi. Pełne wsparcie rodziny jest bezcenne, zwłaszcza w trudnych momentach.

 ja i brat

 

Rodzina jest najważniejsza

Mając do wyboru: z jednej strony biznes, a z drugiej rodzinę, zawsze postaw na relację z bliskimi. Firmę zawsze można zamknąć a nawet całkowicie odbudować. Rodzina jest znacznie ważniejsza. Zamiast zamykać firmę, przeważnie da się znaleźć rozwiązanie, które pogodzi interesy wszystkich stron. Podczas naszego seminarium wykładowcy będą mówili o tym co zrobić, aby zachować równowagę między biznesem a życiem rodzinnym.

r2

 

Dlaczego zorganizowaliśmy seminarium „Biznes i Rodzina”?

Zorganizowaliśmy seminarium „Biznes i Rodzina”, ponieważ wierzymy, że dzięki wiedzy naszych wykładowców wiele osób poprawi relacje z bliskimi i będzie w stanie zachować większą równowagę między życiem zawodowym a życiem rodzinnym.

r3

Kiedy odbyło się to wydarzenie?

Seminarium „Biznes i Rodzina” odbyło się w dniach 28.02.2015-01.03.2015 w Warszawie. W pierwszej części seminarium wykładowcy mówili o tym, jak prowadzić firmę, żeby nie ucierpieli na tym nasi najbliżsi. W drugiej części opowiadali natomiast o swoich doświadczeniach w firmach rodzinnych. Po obejrzeniu nagrań będziesz dokładnie wiedział, co robić, aby utrzymywać dobre relacje z bliskimi.

biznes i rodzina

 

Jak wyglądało seminarium „Biznes i Rodzina”?

Seminarium „Biznes i Rodzina” podzielone było na dwie części:

1)   Równowaga między życiem zawodowym a życiem rodzinnym (w pierwszej części wykładowcy mówili o tym, jak zachować równowagę między życiem rodzinnym a prowadzeniem firmy, żeby ani jedno ani drugie nie ucierpiało)

 biznes i rodzina

 

2)   Firmy rodzinne w praktyce (w drugiej części wykładowcy mówili o współpracy zawodowej z rodziną w praktyce)

biznes i rodzina

 

 

Osoby prowadzące zajęcia

Agnieszka Bernaciak

Agnieszka Bernaciak, prowadzi wraz z mężem firmę AMB TECHNIC, lidera w technologii dozowania płynów montażowych. Specjalizuje się w uszczelkach wylewanych. Wcześniej pracowała 12 lat jako położna, ukończyła Zarządzanie i Marketing na AE w Poznaniu. Wychowała w tym czasie dwoje dzieci i pracowała zawodowo. Pracowała również jako dyrektor w korporacji. W małżeństwie od 28 lat.

Artur Król

Przedsiębiorca, psycholog, coach i trener specjalizujący się w budowaniu pewności siebie u swoich klientów.

Krzysztof Jędrzejewski

Przedsiębiorca, jest głównym akcjonariuszem i przewodniczącym rady nadzorczej Kopexu, notowanego na giełdzie jednego z największych producentów maszyn i urządzeń górniczych.

Andrzej Blikle

Przedsiębiorca, profesor matematyki, wykładowca akademicki i propagator doktryny jakości w zarządzaniu firmą. W 1990 roku zajął pozycję prezesa w rodzinnej firmie cukierniczej A. Blikle, założonej w 1869 roku. Kiedy zarządzał firmą, z jednej cukierni w Warszawie zatrudniającej 42 pracowników, stworzył sieć 10 cukiernio-kawiarni, 3 kawiarnio-restauracji, 3 sklepów delikatesowych w Warszawie oraz 8 cukiernio-kawiarni poza Warszawą. W 2011 roku przekazał stanowisko prezesa swojemu synowi.

www.blikle.pl

Andrzej Burzyński

Pastor, przedsiębiorca, prowadzi własna firmę szkoleniowa, autor książek Życie pełne pasji, Przebacz i uwolnij siebie, inwestuje w nieruchomości.

www.koah.pl

Kamil Cebulski

Przedsiębiorca, dziennikarz, Rektor Uczelni ASBIRO

www.kamilcebulski.pl

Paweł Doniec

Radca prawny. Wspólnik zarządzający w DGP Doniec Górecki Potoplak. Zajmuje się projektami deweloperskimi, zakładaniem i przekształcaniem spółek, negocjowaniem umów handlowych i budowlanych, szeroko pojętym prawem spółek, zabezpieczaniem majątku osobistego przedsiębiorców, a także zagadnieniami związanymi z sukcesją biznesu i zwalczaniem nieuczciwej konkurencji. Współtwórca i członek zarządu akceleratora startup-ów CE Connector.

www.i-dgp.com/

Lech Jeziorny

Przedsiębiorca z Krakowa, współtwórca KZM KRAKMEAT, zakładu mięsnego zatrudniającego ponad 300 osób.

www.mafiaurzednicza.pl

Elżbieta Marciniak

Przedsiębiorca, doktor nauk ekonomicznych, współzałożycielka, a obecnie przewodnicząca rady nadzorczej firmy Bakalland.

www.bakalland.pl

Piotr Nikonowicz

Przedsiębiorca, ekspert w branży IT, wraz z żoną prowadzi firmę finansową w Londynie - Independent Financial Expert.

www.financialexpert.uk.com

 

Czego dowiesz się z nagrań seminarium „Biznes i Rodzina”?

 1. Jak prowadzić firmę, żeby rodzina i bliscy na tym nie ucierpieli?
 2. Jak sprawić, żeby zaangażowanie biznesowe nie zaburzało życia rodzinnego?
 3. Jak budować właściwą relację z partnerem? (w kontekście prowadzenia firmy)
 4. Jak wspierać małżonka prowadzącego biznes?
 5. Jak skuteczniej zarządzać swoim czasem, żeby znaleźć go dla rodziny?
 6. Jak zorganizować życie, żeby firma działała dobrze a małżeństwo/związek nie rozsypało się?
 7. Warunki dobrej współpracy z członkami rodziny. Jak ustalać zasady współpracy?
 8. Czy rozmawiać o biznesie w domu, przy stole? A może nie łączyć spraw zawodowych z prywatnymi?
 9. Czy interesy z rodziną i przyjaciółmi skazane są na porażkę?
 10. Kiedy firma rodzinna jest idealnym rozwiązaniem? Jakie są zalety biznesowej współpracy z rodziną?
 11. Jakie są konsekwencje lekceważenia życia rodzinnego?
 12. Jak rozwiązywać rodzinne konflikty?

biznes i rodzina 

Dlaczego warto obejrzeć nagrania z seminarium „Biznes i Rodzina”?

 • Znajdziesz odpowiedzi na powyższe 12 pytań
 • Będziesz wiedział, co robić, aby zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym
 • Poznasz bogate i barwne historie przedsiębiorców, którzy znaleźli złoty środek między pracą a rodziną

 biznes i rodzina

Dla kogo przeznaczone jest to seminarium?

Seminarium „Biznes i Rodzina” przeznaczone jest dla wszystkich osób, którym zależy na dobrych relacjach rodzinnych i zachowanej równowadze między życiem zawodowym a życiem prywatnym (również dla singli, którzy w przyszłości planują założyć rodzinę, dzięki czemu będą od razu wiedzieli, jak utrzymywać dobre rodzinne relacje i jak zachowywać równowagę życiową).

mjm-02

Jak wyglądają nagrania?

Za pozwoleniem Pawła Dońca udostępniliśmy na naszym kanale YouTube pełne nagranie wykładu „Śmierć przedsiębiorcy – skutki dla firmy i rodziny”. Paweł opowiada o zadziwiających konsekwencjach niespisania testamentu, braku firmowych instrukcji czy zadłużeń, które dziedziczą dzieci. Ten oraz pozostałe wykłady nagrywane były z kilku kamer, z wykorzystaniem profesjonalnych mikrofonów, a następnie zostały zmontowane z prezentacją multimedialną wykładowców. Poniższe nagranie jest publicznie dostępne, więc można śmiało przekazywać je dalej.

 Lista nagrań

Bonusowe wideo – „Gry Statusowe” Artur Król – o tym, co tak naprawdę oznacza bycie milionerem

Zainwestuj w siebie i swoją rodzinę!

Pakiet 9 nagrań kosztuje 99zł i w bitcoinach, jak zawsze taniej, czyli 59zł.

Kup pakiet za jedyne 99 zł (bądź 59 zł płacąc Bitcoinami) »

Pamiętaj, że możesz także kupić pakiet wszystkich seminariów jakie do tej pory się odbyły.

pakiet-sem

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »