Pakiet Nagrań

Seminarium – Tad Witkowicz 2011

Kup teraz
  • Video
  • Audio
  • Pliki do pobrania

Tad gościł na naszych seminariach po raz trzeci. Tym razem skupił się na takim temacie jak przygotować biznesplan, aby skutecznie przedstawić go funduszom Venture Capital.

Tadeusz “TAD” Witkowicz

Amerykański self-made miliarder polskiego pochodzenia. Zbudował takie firmy jak Artel Communications, CrossCom oraz Adlex. Obecnie kieruje Otago Capital. Jego majątek szacowany jest na ponad 1 miliard 100 milionów zł.

Urodzony 9 grudnia 1949 roku na końcu świata, a jeśli nie świata to na pewno mapy. Małe miasteczko Kodeń (dziś 1600 mieszkańców) przy granicy z Białorusią. Pochodzi z biednej rodziny, posiadającej wtedy 5 hektarowe gospodarstwo, której nie było stać na konia. Mieszkał z rodzicami i bratem w jednej izbie do której wchodziło się przez kurnik (sic!) i systematycznie głodował na wiosnę, kiedy to kończyły się zapasy z zimy, a nowych plonów jeszcze nie było. Udało mu się jednak ukończyć szkołę i zrządzeniem losu w wieku 17 lat wyjechać do ciotki do Kanady.

Emigracja

W Kanadzie uczył się w szkole, a wieczorami pracował zbierając robaki na polu golfowym. Skończył na studiach fizykę, a potem pracował dla BNR, gdzie zaprojektował wzmacniacz światłowodów nowej generacji. Po tym sukcesie wyjechał do USA i rozpoczął pracę w Valtec, którą zakończył w 1980 roku, kiedy to mając 5 tys. dolarów oszczędności założył pierwszą firmę – Artel Communication.

Artel Communication

Pierwsza firma założona przez Witkowicza zajmowała się produkcją nadajników i odbiorników światłowodowych. Po 2 latach działalności Witkowicz jako pierwszy Polak umieścił firmę na NASDAQ. Po premierze pakiet jego akcji był warty 14 milionów dolarów. Prowadził firmę z sukcesami kilka lat po czym sprzedał wszystkie udziały. Bezrobocie w jego przypadku nie trwało długo, gdyż bardzo szybko założył kolejną firmę.

CrossCom

Firma powstała w 1985 roku i zajmowała się budową routerów. Bazując na prototypie, który powstał po sfinansowaniu przez Witkowicza badań, ruszyła sprzedaż, a po 4 latach działalności również pojawiła się na NASDAQ. W ostateczności firma połączyła się z Duńskim koncernem Olico. Zaraz po fuzji Witkowicz sprzedał swoje udziały. I oczywiście otworzył kolejną firmę.

Adlex

W 1998 roku Witkowicz założył kolejną firmę, opartą głównie na działalności w Polsce. Adlex tworzył oprogramowanie, a jego siedziba mieściła się w Gdańsku. Po kilku latach Witkowicz także sprzedał firmę za kilkadziesiąt milionów dolarów i wyjechał na roczny urlop.

Otago Capital

Obecnie z ponad miliardem złotych majątku Tadeusz Witkowicz zajmuje się Otago Capital, jak pisze w swojej biografi ma to być firma, która szuka najzdolniejszych ludzi, aby im pomóc, skontaktować z wielkim światem, z biznesem, nauczyć nowoczesnego myślenia isfinansować ten potencjał.

Autobiografia Tada Witkowicza

W 2009 roku nakładem Fijor Publishing wydana została autobiografia Tada Witkowicza. W książce Tad dokładnie opisuje swoją historię. Mówi dokładnie jak wyglądało jego życie oraz droga do sukcesu.

W pakiecie znajdziesz:

Pokaż nagrania Ukryj nagrania

Kup teraz
  • Video
  • Audio
  • Pliki do pobrania