Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Relacja z wyjazdu biznesowego do Chin.

10 maja 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

Ekipa przedsiębiorców z ASBiRO po raz kolejny wyjechała do Chin, aby zrozumieć i poznać biznes w Chinach. Na początek należy odrzucić stereotypy, które są powtarzane przez media i osoby, które nigdy nie były w Chinach.

 Chiny to kraj wysoko rozwinięty, potwierdzają to m.in.:
– duże aglomeracja miejskie liczące średnio 10-35 milionów mieszkańców.
– infrastruktura i komunikacja w całym kraju (pociągi rozwijają prędkość 300-400 km/h)
– 35% mieszkańców Chin stanowi klasę średnią i cały czas rośnie.

Mit o „Chińczyku pracującym za miskę ryżu” należy zamienić na fakt, że Chińczycy na prostych stanowiskach zarabiają od 2 000 do 3 000 zł (np kasjerka w supermarkecie). A liczba milionerów jest największa na świecie.

Jeśli już szok o Chinach miną, możesz zacząć myśleć o rozpoczęciu biznesu :)
Biznes w Chinach to przede wszystkim dla nas import.Najłatwiej znaleźć nowy, interesujący produkt, który można sprzedać z zyskiem na Polskim czy Europejskim rynku.Chińczycy z przyjemnością sprzedają swoje towary. Cena zależy od jakości i ilości zamówionego towaru. Pamiętaj o sprawdzeniu certyfikatów jakości UE oraz jakie cło występuje na dany towar.

Gdzie szukać dostawców?
Najczęściej przedsiębiorcy wyszukują towary przez strony internetowe typu: Alibaba.com. Ale to dla początkujących.

Jeśli szukasz towarów bezpośrednio od fabryk, albo planujesz zamawiać w większych ilościach (kontenery). Najlepiej wybrać się na Targi branżowe organizowane w Chinach.

1.Targi branżowe w Hong Kongu, Cantonie oraz w Shanghaju to główny cel naszych wyjazdów.
Na targach znajdziesz rekomendowane fabryki i przedstawicieli wielkich firm, którzy wystawiają się z nowymi oraz sprawdzonymi produktami. Targi, to także pokaz nowinek technologicznych oraz trendów na najbliższy czas.
Wybór jest wielki, więc od Ciebie zależy czy jedziesz w celu szukania nowych dostawców i kontrahentów czy raczej szukasz inspiracji do handlu.

2.Drugim, ważnym celem naszych wyjazdów to spotkania z Polakami, którzy mieszkają i zajmują się biznesem w Chinach. Te spotkania to ogromna i ciekawa dawka wiedzy, o tym jakie są Chiny i jak robić biznes z Chińczykami.

Różnice kulturowe, językowe, mentalnościowe oraz wartościowe są na tyle wielkie, że należy najpierw zrozumieć sposób myślenia Chińczyków, a dopiero potem rozpoczynać z nimi biznes. Spotykamy się z osobami, które mają różne doświadczenia w różnych branżach na rynku chińskim. Dzięki temu uczymy się na co zwrócić szczególną uwagę, i jak postępować w handlu z Chinami. Aby taki wyjazd był owocny, należy przygotować się pod względem znajomości danej branży, cen towarów w Polsce, oraz rodzajem wymaganych certyfikatów na terenie UE.
Im więcej wiesz, tym biznes w Chinami będzie prostszy.

3. Każdy wyjazd ma także część rekreacyjną!
Podczas tak intensywnego wyjazdu znajdziemy czas na zwiedzanie historycznych ośrodków, świątyń oraz relaks na plaży. Wszystko w odpowiednich proporcjach.

Nasze wyjazdy są dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć handlową przygodę z Chinami oraz inwestorów, którzy szukają inspiracji do nowych biznesów na wielką skalę.

W przyszłym roku planujemy nie tylko Chiny, ale także Filipiny i Wietnam.

Dowiedź się więcej!
www.asbiro.pl/wyjazdy

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »