Poznaj biznes w Wietnamie

W ASBIRO lubimy co jakiś czas pojechać w nieco bardziej egzotyczne miejsca, które wciąż są mało odkryte a jednocześnie mają świetny potencjał biznesowy. Nie tylko poznajemy tam lokalny biznesowy klimat ale również łączymy to z wakacjami z gronie przedsiębiorczych osób. 

Tym razem zabraliśmy Was na wyjazd do Wietnamu – było to połączenie spotkań biznesowych z lokalnymi przedsiębiorcami, zwiedzaniem północnej części kraju oraz odpoczynkiem na plaży.

Kiedy i gdzie?

3 – 14 kwietnia 2018 – Hanoi, Sapa, Nha Trang, Sajgon

Poznaj Biznes z ASBIRO

Pierwszy zagraniczny wyjazd zorganizowaliśmy 5 lat temu. Zaczęliśmy od Wielkiej Brytanii i Czech. Następnie ruszyliśmy poza Europę – do Azji. Tajlandia, Chiny, Hong Kong i Singapur to azjatyckie tygrysy, które dominują światową produkcję.

Naszym celem jest poznanie nowych rynków, zdobywanie kontaktów biznesowych oraz szukanie możliwości i inspiracji podczas wyjazdów. Dodatkowo, podczas każdego wyjazdu, znajdujemy chwilę, aby się zrelaksować i odpocząć na pięknej plaży.

Tym razem polecieliśmy do Wietnamu, żeby odkryć nowe miejsca i poznać ludzi, którzy tam osiągnęli sukces!

Wyjazdy międzynarodowe ASBiRO pozwalają Ci znaleźć się przed konkurencją. Dowiadujesz się rzeczy, których oni jeszcze nie wiedzą. Dochodzi do Ciebie, że można coś inaczej.
Bartosz Langa Uczestnik wyjazdu Poznaj Biznes w Tajlandii

Te kraje już poznaliśmy:

Dlaczego polecieliśmy do Wietnamu

Rynek wietnamski należy do kluczowych w Azji Południowo-Wschodniej, warto więc wykorzystać potencjał, jaki oferuje.

Wietnam nie jest oczywistym kierunkiem ekspansji zagranicznej polskich firm, ale potencjalnie to ogromny rynek (90 mln mieszkańców). Wietnamska gospodarka opiera się na usługach, przemyśle i w trzeciej kolejności na rolnictwie. Jednak to przemysł – nakręcany bardzo szybko zwiększającym się eksportem – rośnie najszybciej. Oprócz rynku detalicznego, intensywny rozwój czeka wkrótce również przemysł energetyczny, wydobywczy i chemiczny. Eksport stanowi już prawie 80 proc. PKB Wietnamu. Kraj ten wyspecjalizował się w produkcji nie tylko tekstyliów, ale też towarów ICT (np. komputery, elektronika, telefony komórkowe itp.). Produkty hi-tech stanowią już piątą część całego eksportu. Naszym zdaniem jest to alternatywa dla chińskiego, już dość drogiego, rynku towarów. Co ciekawe, wielu Wietnamczyków zna nasz język (studiowali lub studiują w Polsce), a większość społeczeństwa znacznie łatwiej, niż np. Chińczycy, akceptuje europejską kulturę.

Dzięki ASBIRO wyjazd był połączeniem wyjazdu z „pilotem”, czyli miękkim lądowaniem jak by coś i możliwością zrealizowania się w podróży w sposób zupełnie swobodny… Coś niebywałego!
Anna Uczestniczka wyjazdu Chin 2016

Czego można było się dowiedzieć podczas wyjazdu

Poza cennymi kontaktami, które można było zdobyć podczas tego wyjazdu, poznaliśmy odpowiedź na ważne pytania:
  • Jak wygląda biznes w Wietnamie
  • Jak się mieszka w tej części Azji
  • Jak wygląda handel pomiędzy Polską a Wietnamem
  • Jak budować kontakty biznesowe z lokalnymi
Dzięki temu wyjazdowi udało mi się nawiązać ciekawą współpracę związaną z realizacją dużej ilości stron internetowych! Dodatkowo kilka osób chce wspólnie działać. Uwielbiam ASBIRO :)
Jacek Uczestnik wyjazdu do Monachium

Ludzie są największą korzyścią

Podczas całego wyjazdu towarzyszył nam Anh Tuan Vu, Wietnamczyk od lat mieszkający w Polsce. Studiował w Polsce i świetnie rozumie nasz kraj. Przedsiębiorca oraz właściciel m.in. paru dobrych wietnamskich restauracji (m.in. „Mama Pho” na prestiżowym Nowym Świecie w Warszawie). Pojechał z nami, aby pokazać nam swój kraj! Przede wszystkim biznesowo, ale też i kulinarnie ;)

Co zyskaliśmy?

  • zdobyliśmy wiedzę biznesową o tym kraju z pierwszej ręki, dzięki spotkaniom i rozmowom z lokalnymi przedsiębiorcami
  • zbudowaliśmy sieć kontaktów oraz relacje, które mogą zaowocować w przyszłości
  • poznaliśmy Wietnam biznesowo i turystycznie
  • przekonaliśmy się sami, jak wygląda życie w Wietnamie

Program wyjazdu do Wietnamu

Cześć I – Hanoi

3-4 kwietnia 2018 – Przylot do Hanoi

5-6 kwietnia – 2 dniowa wycieczka na Ha Long Bay

7 kwietnia – Spotkania Biznesowe, Networking, Integracja

Cześć II – Wycieczka w Góry

8-10 kwietnia – Przejazd w góry do Sapa. Mniejszość Etniczna oraz Tarasy Ryżowe.

Cześć III – Wypoczynek

10-13 kwietnia  – Przelot z Hanoi do Nha Trang. Odpoczynek i Zwiedzanie.

13 kwietnia – Przelot do Sajgonu. Zwiedzanie i wieczorem przelot do Polski.