David Stockman – Jak rząd wprowadza w błąd przedsiębiorców i obywateli?

Stockman, David NEW (cr. Caryl Englander)

Na zaproszenie Uczelni ASBIRO oraz Wydawnictwa Fijorr Publishing do Polski, na inaugurację naszych zajęć w październiku przyjedzie David Stockman. David jest skrajnie wolnorynkowym politykiem amerykańskim, członkiem partii republikańskiej. Był przyjacielem Ronalda Reagana jak i ministrem finansów w jego gabinecie.

Z okazji wizyty Davida w Polsce organizujemy seminarium na temat tego, jak rząd wprowadzając w błąd przedsiębiorców i obywateli doprowadza do bankructw i upadku krajowej gospodarki. David jest ekspertem właśnie w tym temacie. Podczas seminarium opowie nam o swojej karierze w Białym Domu. Opowie o tym jak wspólnie z Ronaldem Reaganem udało im się wprowadzić polityką zwaną Reaganomiką, która spowodowała potężny rozwój gospodarczy w USA. David opowie również o upadku tej idei jak i konsekwencji jakie się z tym wiążą.

Ronald Reagan

Ronald Reagan

Wielki przywódca, antykomunista, wojownik o wolność. Prawdopodobnie znasz go jako prezydenta Stanów Zjednoczonych. Natomiast jego życie było znacznie bardziej barwne niż mogłoby się wydawać. Warto wspomnieć, że przed rozpoczęciem kariery politycznej przez wiele lat był amerykańską gwiazdą filmową. Pod koniec swojej przygody z kinem i telewizją zaczął udzielać się politycznie, co ostatecznie zaowocowało jego prezydenturą, którą objął w 1981 roku. Jako jeden z niewielu przywódców miał przekonania wolnościowe. Wspierał wolny rynek ograniczając podatki oraz zmniejszając interwencje państwa w życie obywateli. Uważa się, że miał duży wpływ na upadek ZSRR, które swego czasu nazwał „imperium zła” . Od swoich republikańskich poprzedników, różnił go sposób sprawowania urzędu prezydenta. Ronald Reagan w dużej mierze polegał na swoich doradcach, co było wcześniej niespotykane. Jednym z nich był David Stockman. Obejmował on stanowisko doradcy od spraw gospodarki. To właśnie jego gościć będziemy na naszym seminarium. Organizujemy je w hołdzie Ronaldowi Reaganowi z okazji 10 rocznicy jego śmierci.

2014-03-29 10.51.21

25-26 października 2014

Gdzie?

Warszawa
Stary budynek BUW, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

Ile kosztuje?

Koszt: 970 zł

Dla aktywnych Członków Klubu ASBIRO i ich osób towarzyszących: tylko 390 zł

Znamienity minister w rządzie Ronalda Reagana

David Stockman

David Stockman (ur. 1946) jest wybitnym ekonomistą amerykańskim, byłym ministrem ds. budżetu w rządzie Ronalda Reagana, a także współtwórcą reaganomiki – koncepcji gospodarczej, która wyciągnęła amerykańską gospodarkę po zapaści z czasów prezydentury Nixona i Cartera.

Po odejściu z aktywnej polityki Stockman przez wiele lat pracował na Wall Street, będąc ekspertem/partnerem dużych firm inwestycyjnych Salomon Brothers oraz Blackstone Group. Od roku 2003 do 2013 pełnił funkcję prezesa firmy Collins and Aikman, dużego producenta części samochodowych z Detroit. Stockman należy do najbardziej znanych postaci gospodarczych i politycznych w USA. Uważany jest też za czołowego przedstawiciela Partii Republikańskiej.

O Davidzie poczytacie na jego stronie internetowej:
www.davidstockmanscontracorner.com

Wielka deformacja

W 2013 roku ukazało się na rynku USA monumentalne dzieło Davida Stockmana, zatytułowane „Wielka deformacja”. Jest to książka ilustrująca przyczyny obecnego załamania gospodarki amerykańskiej po 2007 roku, a także skutki kryzysu światowych finansów, jaki po nim nastąpił. Książka krytykuje politykę finansową USA, w szczególności manipulacje monetarne FED oraz sektora bankowego, a także przedstawia mechanizm korupcji politycznej i jego wpływ na obecne trudności gospodarcze USA i na świecie. Od pierwszej chwili stała się ona bestsellerem, a przy tym także swoistą biblią deformacji wolnego rynku i przestrogą dla innych krajów, które podążają amerykańską drogą- przede wszystkim- Japonii, a ostatnio także Unii Europejskiej. Z tego właśnie względu dzieło Stockmana stało się bardzo aktualne także w naszym obszarze gospodarczym.

Książka dostępna jest na razie w wersji anglojęzycznej w sklepie Amazon. Już niedługo wydana będzie w języku polskim przez Fijorr Publishing.

Stockman o swojej książce

Jak powstrzymać eksodus polskich firm do UK

Podczas seminarium wspólnie z Davidem i innymi zaproszonymi wykładowcami będziemy mówić o tym, jak rząd wprowadzając w błąd przedsiębiorców szkodzi polskiej gospodarce. Jako uczelnia, która każdego roku kształci setki przedsiębiorców doskonale wiemy jakie są ich problemy. Każdego dnia kilkuset wykładowców pokazujemy mniej doświadczonym kolegom jak można te problemy pokonać lub ominąć.

Przez 8 miesięcy wywieźliśmy do UK na szkolenie ponad 1000 osób, z czego 420 postanowiło zarejestrować tam swoje firmy, a wielu z nich widząc kraj przyjazny przedsiębiorcom przeprowadziło się tam na stałe. Niestety rząd nie rozumie powodów dla którego polskie firmy opuszczają swój kraj. My rozumiemy to doskonale. Wiemy co jest największą bolączką polskich firm, wiemy dlaczego uciekają i co ważniejsze wiemy co trzeba zrobić, aby te firmy sprowadzić do Polski z powrotem. Podczas seminarium postaramy się właśnie na to pytanie odpowiedzieć.

Zaproszeni wykładowcy

Nagrania z seminarium

Całe seminarium będzie nagrywane, a nagrania będą udostępnione wszystkim uczestnikom seminarium. Każdy kto pojawi się na seminarium dostanie od nas login i hasło do Klubu ASBIRO i oprócz tego, że będzie miał dostęp do nagrań z seminarium, będzie mógł również uczestniczyć w kolejnych seminariach jak i innych naszych wydarzeniach z dużą zniżką. Zniżka będzie obowiązywała również osoby towarzyszące.

Tak wyglądało nasze poprzednie seminarium

Noclegi dla dojeżdżających

Dla osób spoza Warszawy jest możliwość zarezerwowania wspólnego noclegu w Hotelu Atos, z którym nasza Uczelnia współpracuje od wielu lat. Koszt takiego noclegu to około 35-40 zł/osoba/noc w trzyosobowym pokoju. Oczywiście można również zarezerwować cały pokój dla siebie lub zdać się na nas i nocować razem z innymi uczestnikami konferencji. Na tydzień przed imprezą każdemu kto się zapisał wyślemy szczegóły dotyczące konferencji. Adres, instrukcje jak dojechać itp. W tym mailu będzie również specjalny link, dzięki któremu zarezerwujesz sobie pokój w naszym systemie rezerwacyjnym. Tak więc jeżeli chcesz skorzystać z naszego noclegu, zapisz się, opłać konfederację i czekaj na email.

W sobotę zapraszamy na kolację

Tradycją naszych spotkań jest wspólna kolacja w sobotę po zajęciach. Bo nie ukrywajmy razem od siebie możemy się nauczyć równie dużo, co od wykładowców, dlatego też tak ważne jest, aby wspólnie gdzieś wyjść i się najzwyczajniej poznać. Sobotnia, wieczorna integracja będzie miała miejsce w restauracji Hotelu Portos na Mokotowie. Zaczynamy od 19.00, rezerwujcie sobie czas, bo poznać się warto.