Przedsiębiorcy w kłopotach

Pomoc społeczności ASBIRO

ASBiRO to społeczność przedsiębiorców z krwi i kości. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki kryzysu, zaczęły do nas docierać problemy naszych przyjaciół wynikające z różnych powodów. Część po prostu miała biznes w branży, którą dotknęła epidemia, inni akurat byli w trakcie dużej inwestycji i skończyły im się wszystkie oszczędności. Jeszcze inni nigdy oszczędności nie posiadali, a firmę prowadzili z dnia na dzień.

Przyczyna jednak nie jest ważna. Ważne jest to, że kryzys zabił wiele firm, a ich właścicieli zostawił bez spodni. Kolejne zajęcia komornika, wezwania do zapłaty, wierzyciele szukający pieniędzy, obrażający, wyzywający, skarbówka też daje o sobie znać i wcale nie pomaga. Nie wiadomo co robić… Strach, długi, depresja, kłótnie rodzinne.

Wiele osób z naszej społeczności przeżyło to lata temu na swojej własnej skórze. Na szczęście wyszli z problemów, uratowali firmę po zwolnieniu 70 czy 80% załogi, wyjechali z kraju i otworzyli nowe przedsięwzięcia lub przeszli trudną upadłość konsumencką i ułożyli sobie życie na nowo. Gdy tylko fala bankructw i niepokoju się pojawiła postanowiliśmy wspólnie wyjść z pomocą do wszystkich osób, które podejrzewają albo już są pewne, że będą to piekło przeżywać.

W ramach pomocy dla tych wszystkich osób, które mają trudne chwile i najprawdopodobniej czeka ich bankructwo, długi i upadłość, postanowiliśmy zorganizować akcję ratunkową złożoną z dwóch projektów.

Webinary – Przedsiębiorca w kryzysie

Od początku kryzysu gospodarczego dla naszych studentów i absolwentów, którzy są w potężnych problemach organizujemy serię webinarów, dotyczących bankructwa i upadłości. Na te webinary zapraszamy osoby, które przeszły bankructwo firmy, potężne długi i upadek. Są to osoby, które nauczyły się żyć z długami i zajęciami komorniczymi, ale też takie, które zdecydowały się przejść upadłość konsumencką, aby oczyścić się z długów. Są to także prawnicy, syndycy, doradcy i ludzie na co dzień pracujący w temacie, który dotyczy trudnych chwil w firmie. W zamkniętej ok. 30-40 odcinkowej serii webinarów chcemy przejść temat bankructwa omawiając go z każdej strony tak, abyście mieli dostęp do tych trudnych doświadczeń opowiadanych z różnej perspektywy.

Webinary te nie są dostępne publicznie. Poruszają tematykę, której raczej publicznie się nie omawia. Dla wielu naszych gości to trudne tak publicznie mówić, wielu z nich odmawia. Dlatego też specjalnie ograniczyliśmy liczbę widzów. Webinary są organizowane na naszej platformie webinarowej i są dostępne dla każdego, kto ma aktywne konto w Klubie ASBIRO. Są to nasi studenci, absolwenci, wykładowcy jak również osoby z zewnątrz, które założą konto i aktywują je na rok za 200 zł.

Załóż konto

Zamknięte, ale dla osób w problemach bezpłatne!

Organizacyjnie chcemy ograniczyć zasięg webinarów stąd postanowiliśmy je robić dla każdego, kto jest Aktywnym Klubowiczem. Nie chcemy ich jednak ukrywać przed tymi, którzy ich potrzebują, a którzy z definicji nie mają pieniędzy na nasze kursy czy nawet 200 zł, aby aktywować konto. Jeżeli masz problemy finansowe, spodziewasz się bankructwa i upadku, to daj nam znać. Załóż konto, wypełnij poniższy, prosty formularz i zupełnie za darmo, bez aktywacji konta dostaniesz od nas dostęp do wszystkich nagrań z tych webinarów. Zajmie ci to 3-4 minuty, a w zamian dostaniesz od nas mnóstwo materiałów, z ogromną ilością informacji i doświadczeń innych ludzi, którzy byli w tak trudnej sytuacji, w jakiej Ty spodziewasz się być w niedalekiej przyszłości.

Wypełnij formularz

Jeżeli już masz aktywne konto, zobacz, jakie webinary są zaplanowane w najbliższym czasie tu:

webinar

Webinary odbywają się co wtorek i czwartek o godz. 20 oraz co sobotę o godz. 16

Darmowe konsultacje kryzysowe

Druga inicjatywa, zorganizowana przez naszą społeczność, to zupełnie darmowe spotkania/konsultacje. Nie chodzi nam o prawników czy ekspertów internetowych, dla których takie darmowe rozmowy są początkiem lejka sprzedażowego. Takie oferty pewnie też będą się pojawiać masowo w internecie. My oferujemy inną pomoc. Nie prawniczą, ale taką normalną, koleżeńską.

Najzwyczajniej na świecie wśród naszej kilkutysięcznej społeczności przedsiębiorców jest wielu takich, którzy mają doświadczenia związane z bankructwem. Wielu nachodził komornik, nie mieli za co nie tylko wypłacić pensji, ale nawet za co jeść. To są osoby, które przechodziły upadłość gospodarczą, konsumencką. Latami się procesowali, a nawet mieli zarzuty prokuratorskie, bo postanowili zapłacić pensje pracownikom w pierwszej kolejności, a podatki w drugim. Są to osoby, które po upadku się podniosły, ale też takie, które zakończyły swoją przedsiębiorczą aktywność. Są takie, co długi spłaciły, ale też takie, które do tej pory żyją z problemami. Są też ci, którzy przeszli upadłość konsumencką oraz gospodarczą.

Nasi doświadczeni przyjaciele robią dzisiaj różne rzeczy, ale wszystkich łączy jedno… Chętnie porozmawiają z kimś, komu ich doświadczenie będzie przydatne. Bo czytać o bankructwie i różnych możliwościach ratowania siebie i na tej podstawie podejmować decyzje to co innego, niż skonfrontować nasze plany z kimś, kto już przez coś takiego przechodził. Kilkadziesiąt bardzo doświadczonych osób jest gotowych zupełnie za darmo się z Tobą spotkać i przegadać Twoją sytuację. W czasie trudnych chwil możesz od naszej społeczności liczyć na wsparcie.

Jeżeli chciałbyś przegadać swoją sytuację z kimś doświadczonym, wypełnij, proszę, formularz poniżej i daj nam chwilkę, abyśmy zaczęli działać.

Wypełnij formularz

Apel do osób z doświadczeniem w bankructwie, długach i upadłości

Kochani Studenci, Wykładowcy i wszyscy nasi Przyjaciele. Sami widzicie, co się dzieje. Masa firm zostaje zamknięta. Mnóstwo osób bankrutuje i zostaje w długach. Z dnia na dzień przyszedł na nich zimny prysznic. Osoby te szukają pomocy, porady, strategii działania na najbliższe trudne czasy pełne wezwań, pism, spraw sądowych, wizyt komorników, wierzycieli i skarbówki. Czasami to sporzy przedsiębiorcy z doświadczeniem i dziesiątkami pracowników, a czasami młodzi ludzie, zaraz po studiach, którzy dość drastycznie odbierają lekcję pokory wobec życia.

Jeżeli w swoim doświadczeniu zaliczyłeś problemy finansowe: długi, komorników, depresję i problemy z tym związane, może przechodziłeś procedurę upadłości gospodarczej, albo konsumenckie, masz jakiekolwiek praktyczne, nie teoretyczne doświadczenie w tym temacie, a już stanąłeś na nogi i miałbyś chęć po prostu pogadać z ludźmi z problemami, wysłuchać, może podnieść na duchu czy coś podpowiedzieć, to bardzo prosimy, zgłoś się do nas.

Napisz kilka słów o swoim doświadczeniu i historii. My chętnie nawiążemy kontakt, a gdy zgłosi się do nas ktoś w trudnej sytuacji i gdy uznamy, że akurat Ty mógłbyś taką rozmową pomóc, to skontaktujemy Was razem. Tylko tyle, ale i aż tyle. Wy byliście w trudnej sytuacji, my także, wiemy jak to jest i doskonale sobie zdajemy sprawę, jak w takich trudnych momentach wartościowe jest wiedza bardziej doświadczonych kolegów. Liczymy na Waszą pomoc.

Zapisz się

Zapisywałeś się już na ten kurs

Dokonałeś zapisu na ten kurs już wcześniej.

Wybierz opcję:

1 Darmowy dostęp do webinarów i konsultacji

Masz jakieś pytanie?

Julia Hutnik

j.hutnik@asbiro.pl