Targi w Chinach 2017

Prowadzisz już biznes? Importujesz? Przymierzasz się do eksportu? Nie masz pomysłu na to, w którą stronę poprowadzić swoją biznesową przygodę? Pomoc znajdziesz w Chinach!  Możliwości są ogromne i szkoda by było zmarnować okazję do tego, żeby skutecznie wyprzedzić konkurencję.

W tym roku po raz kolejny (już powoli tracimy rachubę) wybraliśmy się do Państwa Środka, żeby mogli poznać i na własnej skórze doświadczyć magii kraju, który dla wielu mieni się jako niekończący się rynek zbytu, a jednocześnie miejsce, gdzie produkuje się praktycznie wszystko.

Kiedy?

Z każdym rokiem do Chin jeździ z nami coraz więcej osób. W tym roku zaplanowaliśmy wyjazd dla dwóch grup w dwóch terminach:

 • 12 – 23 kwietnia 2017 – Branża elektroniczna i przemysłowa (nowinki technologiczne)
 • 25 kwietnia – 6 maja 2017 – Branża użytkowa, wyposażenie biuro, sportowa, buty oraz medyczne i zdrowie 

Historia wyjazdów ASBIRO do Chin

W tym roku Chiny odwiedzimy po raz czwarty i nieustannie nie brakuje chętnych na te wyjazdy. ASBIRO zrzesza ogromną ilość przedsiębiorców z różnych branż. Naturalne jest to, że w gronie setek przedsiębiorców znajdą się osoby, które sprzedają towary sprowadzane właśnie z Chin. Tak właśnie zaczęły się nasze wyjazdy do Chin. Znalazły się osoby, które chciały się zająć eksportem i rozwijać w tym temacie a do tego były też osoby, które Chiny odwiedzały regularnie. Po wielu rozmowach stało się i zabraliśmy pierwszą grupę osób związanych z naszą uczelnią do Chin. Zdziwienia nie było końca kiedy osoby odwiedzające Chiny po raz pierwszy zobaczyły największe krajowe targi. Nie bez powodu samo wydarzenie trwa kilka tygodni – można tam zobaczyć prawie wszystko, co na Dalekim Wschodzie jest produkowane. Wiele z tych produktów zaczyna swoją przygodę właśnie podczas tego wydarzenia a nam dane jest poznać je w pierwszej kolejności i przy odrobinie wytężonej pracy i właściwego budowania relacji z naszych potencjalnymi kontrahentami możemy stać się pionierami w Polsce.

Poznaj biznes międzynarodowy

flagi

Jak wyglądają wyjazdy ASBIRO

Jak już pewnie widzisz nasze wyjazdy pozwalają poszerzyć swoje biznesowe horyzonty. Odwiedzając różne kraje na całym świecie nieustannie uczymy się tego jak można robić biznes inaczej. Nie zależy nam na tym, żeby zabierać przedsiębiorców na zwykłe wyjazdy w gronie innych osób związanych z biznesem. Naszym celem jest poznanie tego jak funkcjonują przedsiębiorcy z innych zakątków świata. Spotykamy się, rozmawiamy, organizujemy wspólne szkolenia i przy tym odkrywamy, jak wiele jest sposób działania, których jeszcze nie odkryliśmy, a które z powodzeniem możemy wdrażać w Polsce. Co więcej, często wracamy z kontaktami do nowych kontrahentów, dzięki którym możemy wprowadzać na nasz rynek nowe produkty i usługi, albo zajmować się importem takowych na rynki zagraniczne. Możliwości są ograniczone tylko naszą wyobraźnią i gotowością do tego, żeby uczyć się od innych.

Nasz wyjazd do Chin to nie tylko udział w targach, ale również spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami oraz osobami z Polski, które na stałe mieszkają w Chinach i tam zajmują się swoją działalnością biznesową.

img_20160430_161007

Po co dokładnie jedziemy do Chin

Już od lat głównym celem naszych wyjazdów są największe z największych targi organizowane w Chinach. Rozmach tego wydarzenia jest przeogromny. Ponad 200 000 odwiedzających z całego świata a do tego około 60 000 wystawców z całych Chin. Wydarzenie to odbywa się wiosną i jesienią każdego roku i w tym roku świętuje swoje 50-lecie. Jeżeli zajmujesz się importem, uczestnictwo w tym wydarzeniu przynajmniej raz jest dla Ciebie obowiązkowe. Są osoby, które co roku jeżdżą z nami właśnie tam. Poziom Twojego doświadczenia w biznesie nie ma znaczenia jeśli zastanawiasz, czy ten wyjazd jest dobry właśnie dla Ciebie. Przez te kilkanaście dni zrozumiesz jak funkcjonuje gospodarka China, a do tego zdasz sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest chińska produkcja przemysłowa.

Jeśli poszukujesz pomysłów na odpalenie nowego produktu również się nie zawiedziesz. Targi są kopalnią pomysłów, a biorąc w nich udział w bardzo prosty sposób możesz zostawić konkurencję w tyle. Pamiętaj też o tym, że jest to wydarzenie, na którym spotkasz głównie najlepsze firmy i całkiem inaczej spojrzysz na słowo „chińszczyzna”. Spotkanie się z najlepszymi będzie dla Ciebie szczególnie korzystne jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z importem, bo dzięki temu Twoje kontakty biznesowe w branży będą od razu najwyższej jakości.

Dzięki ASBIRO wyjazd był połączeniem wyjazdu z „pilotem”, czyli miękkim lądowaniem jak by coś i możliwością zrealizowania się w podróży w sposób zupełnie swobodny… Coś niebywałego!
Anna Uczestniczka wyjazdu Chiny 2016
asbiro_chiny_1

Zmaksymalizuj swoje zyski

Jest wielu (szczególnie internetowych) sprzedawców, którzy jeżdżąc na targi szukają nowych produktów, które jeszcze nie są dostępne w ich kraju a przy tym jest na nie zapotrzebowanie. Zanim inni sprzedawcy się połapią i zaczną te produkty sprowadzać możesz zmaksymalizować swoje zyski w czasie do 6 miesięcy lub nieco ponad roku, a później, kiedy pojawi się konkurencja i będziesz musiał konkurować ceną, znajdziesz nowy produkt. 

Poznajemy prawdziwe Chiny

Nie chodziło nam jednak tylko i wyłącznie o to, żeby „zaliczyć” targi. Skoro już wybraliśmy się w tak daleką podróż warto było poznać kraj nieco lepiej, niż tylko przez pryzmat jednego wydarzenia dlatego spotkaliśmy się tam również lokalnymi przedsiębiorcami oraz mieszkającymi tam polakami, którzy pomogli nam lepiej zrozumieć ten kraj i jego specyfikę.

Aby prowadzić biznes z Chinami należy poznać ich kulturę oraz mentalność. Kultura biznesu wschodu różni się zdecydowanie od stylu zachodniego. Chińczycy starają się budować relacje, poznać przedsiębiorce, dlatego też często spotkania biznesowe odbywają się w restauracjach.

Z drugiej strony bardzo łatwo obrazić, albo zawstydzić Chińczyka, jeśli wymagamy i oczekujemy bardzo niskiej ceny przy wysokiej jakości produktu. Chińczyk nie potrafi odmówić i często negocjacje trwają miesiącami, gdzie jedna i druga strona tracą niepotrzebnie czas. Należy także uważać na spryt Chińczyków, który często wykorzystują w biznesie z nowymi przedsiębiorcami.

Chińczycy są bardzo przesądni. Ważny jest Twój chiński znak zodiaku, oraz znajomość szczęśliwych i pechowych liczb. A także…i wiele innych rzeczy dowiesz się podczas tego wyjazdu. 

To będzie ciekawa lekcja biznesu i życia dla Ciebie.

chiny_kasa

O targach

Targi w Kantonie to największa i najstarsza impreza targowa w Chinach. Odbywają się regularnie od 1957 roku i rok w rok przyciągają setki tysięcy odwiedzających. Każdego roku targi są dzielone tematycznie i jako ASBIRO wzięliśmy udział w dwóch częściach tego wydarzenia.

Biorąc udział w tym wydarzeniu należało się do niego dobrze przygotować, bo ilość wystawców okazała się przytłaczająca. Warto, było przed wyjazdem określić swoje cele. Mając taką listę mogliśmy pojechać tam i nie czuć się zagubionymi. Zanim pojechaliśmy na targi sprawdź dokładnie, jakich wystawców mogliśmy się spodziewać oraz którzy mogli być Twoimi potencjalnymi partnerami biznesowymi. Lecąc z nami do Chin mogłeś też liczyć na pomoc osób, które już brały udział w tych targach i z ich pomocą zdobędziesz wiele wartościowych kontaktów biznesowych.

6 canton

Jak dokładnie wyglądał wyjazd

Każdego roku coraz więcej osób chce wybrać się z nami na targi do Chin, dlatego w tym roku zorganizowaliśmy dwie grupy:

12-23 kwietnia 2017
Branża elektroniczna i przemysłowa oraz oświetlenie 

 • Hong Kong (HKTDC Hong Kong Electronics Fair – Spring Edition) (więcej)
 • Canton Fair: I FAZA (elektronika, oświetlenie, maszyny, itp) (więcej)
 • Shanghai i Targi w YIWU (więcej)
 • Suzhou (Wenecja Chin i najpiękniejsze chińskie ogrody)
 • spotkania z polakami mieszkającymi w Chinach.
 • Koszt organizacyjny: 950 zł

25 kwietnia – 6 maja 2017
Branża użytkowa, wyposażenie, rekreacja oraz medyczne, zdrowie i wiele wiele innych 

 • Shanghai i Targi w Yiwu (China Cultural Procucts Trade Fair) (więcej)
 • Suzhou (Wenecja Chin i najpiękniejsze chińskie ogrody)
 • Canton Fair: III FAZA (tekstylia, obuwnicza oraz branża medyczna) (więcej)
 • Hong Kong (zwiedzanie)
 • spotkania z polakami mieszkającymi w Chinach.