3 najważniejsze umiejętności dobrego przedsiębiorcy

Masz pomysł na własny biznes? Świetnie! Pamiętaj jednak, że dobry przedsiębiorca musi posiadać kilka bardzo ważnych umiejętności. Bez nich trudno będzie Ci prowadzić owocne działania w nowo założonej firmie. Z naszego artykułu dowiesz się, które umiejętności już masz, a nad którymi powinieneś  popracować.

3 najważniejsze umiejętności dobrego przedsiębiorcy

Dyscyplina

Brak kontroli przełożonego dla osoby, która nie posiada cechy samodyscypliny będzie skutkował niepowodzeniem. To bardzo ważne, aby wyrobić w sobie cechę, która każdego dnia będzie zmuszała do podejmowania działań i realizacji projektów. Pewnie nie raz będzie Ci trudno wcześnie wstać z łóżka, „usiąść do papierów”, znaleźć czas na wykonanie płatności, przelewów itd. Potrzebujesz dużo determinacji i ciągłego nastawienia na cel.

Nawiązywanie relacji 

Jako przedsiębiorca musisz nawiązywać pozytywne relacje. Z klientami, dostawcami, hurtowniami, osobami, które mogą bardzo wesprzeć Twój biznes. Pamiętaj aby odnosić się do wszystkich z szacunkiem. Nie wyzwalaj w sobie negatywnych emocji, jeśli coś idzie nie po Twojej myśli. Pamiętaj także, aby dbać o swój wizerunek w realu i w sieci.

Umiejętność zarządzania pieniędzmi

Podczas prowadzenia firmy niezwykle ważna jest umiejętność oddzielania wydatków ważnych i ważniejszych oraz skuteczne szukanie okazji i możliwości, które w sposób oszczędny przyczynią się do rozwoju Twojej firmy. Czytaj książki, słuchaj podcastów, ucz się od osób, które wyciągnęły wnioski na własnych błędach.

Biznes to ciągła nauka….

Zbudowanie firmy, która utrzyma się na rynku nie jest łatwym zadaniem. Nawet osoby, które osiągnęły bardzo duży sukces w biznesie przyznają, że ich pierwsze firmy nie zawsze były udane. Popełnili wiele błędów, których mogli uniknąć i oszczędzić mnóstwo stresu i pieniędzy. W ASBiRO wychodzimy z założenia, że tańsze i mniej bolesne jest uczenie się na cudzych błędach.

Dlatego zapraszamy Cię w środę 21 kwietnia 2021 o godzinie 19:00 na najbliższy #AsbiroLIVE. Elżbieta Marciniak – rektor Uczelni ASBiRO i współzałożycielka firmy Bakalland podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem i opowie o 10 najczęstszych błędach, które przedsiębiorcy popełniają na początku drogi biznesowej. Jeżeli myślisz o swoim biznesie to koniecznie bądź z nami  Ustaw przypomnienie ⬇

Dołącz do nas! ŚRODA 21 kwietnia 2021 godz. 19:00


Ps. Jeżeli marzysz o swoim biznesie koniecznie sprawdź konkurs www.PlanNaStart.pl Wygraj 4 000 zł na rozwój lub stypendium ASBiRO oraz dostęp do kilkudziesięciu nagrań wykładów dla przedsiębiorców. Zgłoszenia trwają do 30 kwietnia!