STUDIA PODYPLOMOWE - specjalizacja

Prawo i Podatki

Zapisz się

Prowadząc biznes w Polsce często zastanawiamy się czy jesteśmy przedsiębiorcami czy może księgowymi, którzy zupełnie przy okazji prowadzą jakieś przedsiębiorstwa. Ilość wiedzy prawnej i księgowej jaką przedsiębiorcy w Polsce muszą opanować i ogarniać na co dzień jest olbrzymia. Jako przedsiębiorcy lubimy na to narzekać. Wieszamy psy na kodeksach, artykułach, kontrolach czy urzędach. Niestety nie bardzo mamy wpływ na sytuację prawnopodatkową i jeżeli chcemy prowadzić z sukcesami przedsiębiorstwa w Polsce nie pozostaje nam nic innego tylko odnaleźć się w skomplikowanym gąszczu podatków i przepisów. Dlatego też stworzyliśmy tę specjalizację. Nie będziemy cię na niej kształcić na prawnika czy księgowego, ale poprosimy doświadczonych przedsiębiorców i specjalistów, aby opowiedzieli Ci z jakimi problemami podatkowo-księgowymi przyszło im się zmierzać w swoich firmach, jak sobie z tymi sytuacji poradzili i jak zabezpieczają się na przyszłość, aby do takich sytuacji nie dochodziło.

 • Dla zaawansowanych przedsiębiorców
 • Grupa do 50 osób
 • 2 lata (13 zjazdów w roku)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych MBA. Aby dowiedzieć się więcej o programie oraz innych specjalizacjach przejdź->> tutaj.

Założenia specjalizacji Prawo i Podatki

Specjalizacja ta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy wyrośli już z prostej, jednoosobowej działalności gospodarczej, którzy rosną i wkraczają na coraz większe rynki. Do tych którzy czują, że ich forma prawna przestała być optymalna nie tylko podatkowo, ale również nie gwarantuje im bezpieczeństwa własnego majątku, który powoli zaczyna się gromadzić w coraz to większych ilościach.

Wyobrażamy sobie sytuację w której wasza firma powoli rośnie. Ma już całkiem imponujące rozmiary. Z rożnych stron słyszycie o różnych rozwiązaniach prawnych pozwalających się zabezpieczyć jak również uniknąć opodatkowania. Słyszycie o spółkach z o.o., komandytowych, o działalności w UK, różnych zwolnieniach podatkowych, rozdzielnościach majątkowych, fundacjach, rajach podatkowych czy sposobach skuteczniejszej niż wasza windykacji czy sprzedaży długów. To wszystko do was dociera, ale tylko w formie anegdot, ciekawostek, że ktoś, gdzieś, coś zrobił. W Internecie również nie ma jak tego sprawdzić, a już na pewno nie ma jak znaleźć człowieka, który wdrożył te rozwiązania u siebie i może powiedzieć coś ze swojego własnego doświadczenia. I tutaj właśnie pojawiają się nasze studia MBA i specjalizacja z prawa i podatków. Gdzie nie tylko nie brakować będzie tematów prawno podatkowych wykładanych przez specjalistów, ale również przez przedsiębiorców, którzy takie rozwiązania stosują, a wszystko to w naszej oryginalnej asbirowej atmosferze, w grupie MBA złożonych z doświadczonych przedsiębiorców z najróżniejszych branż.

Komu odradzamy dołączenie do tej grupy

Naszą siłą są nie tylko doświadczeni wykładowcy, ale również silnie określona grupa studentów, których poznasz, jeżeli dołączysz do opisywanej specjalizacji Prawo i Podatki realizowanej na naszych Studiach Podyplomowych MBA. Bardzo dbamy o to, aby poziom grupy był dość wysoki. Chodzi o to, aby nie omawiać na zajęciach oczywistości, których nie łapią początkujące osoby, które nigdy nie prowadziły własnej firmy. Dbamy też o określony profil grupy, złożony z właścicieli firm, a nie managerów korporacji. Tutaj chodzi nam o to, abyśmy każdy problem omawiali na zajęciach zawsze z punktu widzenia właściciela, a nie managera.

Jeżeli jesteś początkującym przedsiębiorcom, działasz dopiero rok czy dwa, lub takim, który dopiero planuje założenie firmy to mamy dla Ciebie inne kursy takie jak Kurs Podstawowy, Warsztaty Biznesowe lub nasze studia licencjackie czyli Kurs Rozszerzony. Nie chcemy dawać z góry określonych ram czy wymogów ilości zatrudnionych ludzi czy lat prowadzenia biznesu. Jeżeli nie do końca czujesz czy jesteś wystarczająco doświadczony aby dołączyć do naszej grupy na Studiach podyplomowych MBA, to po prostu skontaktuj się z nami, porozmawiamy i doradzimy.

Jeżeli zaś pracujesz w korporacji, która chce wysłać Cię na kurs MBA i myślisz o dołączeniu do naszej grupy to chcielibyśmy tutaj ostudzić Twoje emocje. Proszę dobrze nas zrozum. Wiele różnych uczelni organizuje kursy MBA. W 95% przypadków w takiej grupie studentów takiego kursu są właśnie pracownicy korporacji, a w 5% właściciele biznesów. Te dwie grupy są różne, mają różne potrzeby, nawet inne poczucie humoru. ASBIRO znalazło swoją niszę organizując studia właśnie dla tej małej drobnej niszy właścicieli biznesów, którzy na normalnych kursach MBA nie znajdowali do końca to czego się spodziewali. Bo jednak spojrzenie na firmę przez managera, a właściciela jest zupełnie inne. Dlatego jeżeli jesteś pracownikiem korporacji i chciałbyś rozwijać tam swoją karierę tam dalej to nasz produkt zdecydowanie nie będzie dopasowany do Ciebie. No chyba, że zamierzasz powoli kończyć karierę dla kogoś i rozpocząć swój własny biznes w oparciu o bogate doświadczenie jakie do tej pory zdobyłeś. Wtedy myślę, że znajdziesz u nas wiele interesujących rzeczy, jak również dobrze dopasujesz się do grupy.

Czego się możesz spodziewać po zajęciach?

Na naszych zajęciach nie uczymy i nie kierujemy cię za rączkę jak należy rozwiązać Twój problem związany z zarządzaniem. To nie jest kurs zarządzania projektami, to nie jest kurs księgowości zarządczej ani kurs zatrudniania właściwych ludzi według jakiś konkretnych procedur. W ogóle na zajęciach staramy się nie przekazywać typowej wiedzy. Przeważnie na wykładach prowadzący streszcza jakąś książkę, każe ją przeczytać, a potem organizuje test aby sprawdzić czy tę książkę przeczytałeś. Czy studia mają się sprowadzać do pilnowania tego czy studenci czytają książki? My działamy w zupełnie inny sposób.

Jasno określiliśmy grupę docelową naszej specjalizacji Zarządzanie na przedsiębiorców, którym firma urosła do 5-10 pracowników i o ile dobrze sobie radzili jak firma była niewielka, tak przy większym zespole czują, że coś jest nie tak lub że można zespół lepiej zorganizować. Zidentyfikowaliśmy w ten sposób konkretne potrzeby naszej grupy docelowej i zaczęliśmy szukać przedsiębiorców, którzy byli w tej samej sytuacji, a więc też tworzyli firmy i którym udało się uzyskać w miarę zadowalający i efektywny sposób organizacji pracy firmy, czego dowodem oczywiście jest to, że ich firmy obecnie zatrudniają dużo więcej niż 5 czy 10 pracowników i stale wzrastają. Kolejnym krokiem było poproszenie ich o opowiedzenie o swoich problemach jakie odczuwali gdy pierwszy raz firma im urosła i czuli, że niejako tracą kontrolę i o tym w jaki sposób próbowali z tym walczyć i który sposób czy metoda okazała się skuteczna. Można powiedzieć, że tylko tyle i aż tyle.

Resztę można doczytać w książkach. Na zajęciach nie ma sensu przytaczać tego co tam jest napisane. Na zajęciach rozmawiamy / dyskutujemy / zadajemy pytania ludziom, którzy w jakiś sposób próbowali rozwiązywać problemy przed którymi Ty stoisz.

Jakie tematy będą poruszane na specjalizacji Prawo i Podatki

Zajęcia ze specjalizacji Zarządzanie, jak już pewnie doczytałeś są organizowane w modułach. Oznacza to, że często będziesz mógł wybrać w których zajęciach chcesz uczestniczyć. Dzięki temu spośród problemów czy też Twoich potrzeb edukacyjnych jakie chcemy zaspokoić wybierzesz tylko te, które są aktualne dla Twojej firmy. Poniżej prezentujemy kilka zagadnień, które są najczęściej wybierane przez naszych studentów.

 • Zabezpieczenie majątku – Ciągłe ryzykowanie całym majątkiem przy jednoosobowej działalności gospodarczej przy pewnej skali już nie jest mądrym rozwiązaniem. Spółki z o.o. jak już zapewne wiesz też nie dają dużo lepszej gwarancji. Na specjalizacji będziemy często poruszać temat bezpieczeństwa mająku.
 • Odpowiedzialność zarządu – Zarząd nie tylko odpowiada za firmę, ale także za poczynania pracowników. Gdy rośniemy nie zdajemy sobie sprawy, że ciążąca na nas odpowiedzialność jest coraz większa i większa. Z naszych badań wynika, że 60% członków zarządu nie zdaje sobie sprawy, że ich spółka spełnia ustawowe wymogi zgłoszenia likwidacji narażając się tym samym nie tylko na odpowiedzialność finansową za długi firmy, ale również karną.
 • Bieżące zmiany podatkowe – Podczas zajęć będziemy gościć wielu doradców podatkowych. Trudno mówić o jakimś oddzielnym przedmiocie związanym z bieżącymi zmianami w prawie, ale podczas każdych zajęć zawsze nasi wykładowcy wspomną o nadchodzących zmianach, a jeżeli zmiana będzie na tyle duża to na bieżąco też będziemy reagować i wplatać w nasz program dokładne omówienie zmian, jeżeli uznamy, że warto na to czas przeznaczać.Fundacje, konsorcja, trusty, komandyty – Dużo się słyszy o takich rzeczach, a mało kto tych organizacji dotknął. Gdy firma rośnie to kiedyś dotyka punktu w którym warto poznać inne formy organizacji przedsiębiorstwa, gdyż może to być atrakcyjne, ze względu bezpieczeństwa czy ze względów podatkowych.
 • Zabezpieczanie kontraktów – Umowę sporządza się na wypadek czarnego scenariusza. Często w takim przypadku nie tylko zabezpieczamy się przed upadającym kontrahentem, który nie wypłaca nam pieniędzy, ale także musimy w tym zakresie konkurować z innymi wierzycielami. Windykacja zaczyna się już podczas sporządzania umowy, a niestety zła umowa już na starcie może nam wykluczyć różne formy nacisku na wierzyciela. Warto przedyskutować jak większe firmy sobie z tym radzą i pomyśleć, które ich rozwiązania możesz wdrożyć u siebie.
 • Rozdzielność majątkowa – Używanie rozdzielności majątkowej wśród przedsiębiorców jest popularne, ale niestety wiedza o tym instrumencie nie jest duża. Chociaż dużo osób ją podpisuje to mało kto w przypadku czarnego scenariusza będzie mógł z niej skorzystać, gdyż nie zgłosili jej do KRS albo do ewidencji działalności gospodarczej, ani też nie umieścili wzmianki o niej w regulaminach i w umowach. Niestety doświadczenie pokazuje, że większość przedsiębiorców fałszywie wierzy w swoje rozdzielności majątkowe, dlatego ten temat też znalazł miejsce wśród poruszanych przez nas na zajęciach zagadnień.

 • Śmierć w firmie – Doświadczenie nas uczy, że zawsze umiera ktoś inny dlatego też mało kto przejmuje się co będzie z firmą gdy właściciel, członek zarządu czy kluczowa osoba umrze, albo nie będzie mógł pełnić obowiązków ze względu na wypadek. Czy Twoja firma jest zabezpieczona przed takimi sytuacjami? Paraliż decyzyjny może doprowadzić do bankructwa, a podatek od spadków może zmusić rodzinę do wyprzedaży majątku firmy za ułamek wartości, gdyż często firma jako całość nie jest przygotowana do sprzedaży w całości. Uznaliśmy, że warto trochę czasu przeznaczyć na ten temat.

 • Umowy wspólników – Relacje wspólników oprócz umowy spółki może regulować umowa wspólników, która daje dużo więcej możliwości zabezpieczenia swoich udziałów w firmie. Możliwość korzystania z opcji, zabezpieczania się na majątku, regulowania odpowiedzialności. Wielu przedsiębiorców rejestrując spółkę wybiera szablonową umowę spółki, która prawie nigdy nie zabezpiecza żadnej ze stron. Warto pomyśleć co można, a czego nie można do takiej umowy między wspólnikami wrzucić.

 • Ulgi podatkowe – Wiele ulg podatkowych zarezerwowana jest dla większych firm. Będąc małymi nawet o nich nie słyszymy, nie interesujemy się, gdyż aby z nich skorzystać często musimy przygotować góry dokumentów, a tymi dokumentami zajmują się wyspecjalizowane kancelarie. O tych ulgach nie mówi się dużo, gdyż są zakrojone dla większych firm, a szkoda, bo to mniejsze firmy najwięcej inwestują w badania i mają przed sobą najwięcej rozwoju powinny więc korzystać z ulg na badania i rozwój, a nie robią tego, bo nie wiedzą o istnieniu takich instrumentów.

Takie tematy planujemy poruszyć podczas pierwszego semestru specjalizacji Prawo i Podatku na naszym Kursie Zaawansowanym MBA. Oczywiście to są tylko ogólne zagadnienia, a nasz program jak zawsze dopasowujemy do waszych oczekiwań. Gdy spotkamy się na pierwszych zajęciach i porozmawiamy twarzą w twarz będziemy lepiej znali wasze potrzeby. Jak również bacznie obserwując same zajęcia wiemy które cieszą cię większym zainteresowaniem, gdzie jest więcej pytań, z którym naszym wykładowcom chcielibyście się częściej spotkać.

Przykładowe nagrania

Wszystkie nasze zajęcia w Uczelni ASBIRO są nagrywane. Nagrania są dostępne tylko i wyłącznie po zalogowaniu dla studentów z grupy. Jeżeli jakiś wykład, lub fragment wykładu nie został nagrany to dzieje się tak tylko za wyraźną prośbą wykładowcy, a przy wykładach związanymi z prawem i podatkami nie ukrywamy, że całkiem często mamy takie prośby. Nagrań nigdzie oprócz naszej strony nie udostępniamy oczywiście z drobnymi wyjątkami nagrań, które opublikowaliśmy na naszym kanale YT, aby były one czymś na wzór „próbki”. Poniżej kilka wykładów, które poruszają tematykę Prawa i Podatków. Weźcie poprawkę na to, że są to nagrania raczej „popularne” kierowane do szerokiego grona odbiorców, a niekoniecznie zajęcia specjalistyczne, które realizujemy na naszej specjalizacji. Tymi specjalistycznymi wykładami, my jak i nasi wykładowcy nie do końca chcemy się publicznie dzielić. Dlatego aby zobaczyć jak faktycznie zajęcia wyglądają to skontaktuj się z nami i przyjedź na nasze zajęcia. Poznasz wykładowców, poznasz grupę, zobaczysz atmosferę i wtedy zdecydujesz.

Wykładowcy

Finanse

Poniżej zamieszczamy informacje dotyczące wszelkich opłat związanych z udziałem w kursie.

OFERTA

WPISOWE:

 • 1000 zł– jest to wpłata jednorazowa, bezzwrotna, która potwierdza Twoje uczestnictwo w kursie.

CZESNE:

 • przy płatności z góry 14 900 zł – przelej tę kwotę na nasze konto przed pierwszym dniem zajęć lub opłacić gotówką na pierwszych zajęciach
 • przy płatności rozłożonej na raty – 15 900 zł – zapłacisz wtedy 4 x po 3 975 zł, a pierwsza rata powinna zostać opłacona przelewem przed pierwszym dniem zajęć lub gotówką na pierwszych zajęciach.

Jak się zapisać na tą specjalizację?

Odwiedź proszę stronę i zapoznaj się z ogólną ofertą Studiów Podyplomowych MBA. Specjalizacja Prawo i podatki, którą opisujemy powyżej jest realizowana właśnie w tej formule i należy dokonać zapisu wypełniając znajdujący się tam prosty formularz. Następnie, gdy przyjdzie pora na wybór zajęć w danym semestrze wystarczy, że wybierzesz któryś z modułów z zajęciami właśnie realizowanymi w ramach modułu Prawo i podatki. 

Przejdź do formularza zapisu

Masz jakieś inne pytanie?

Paulina Gronowska

737609092 p.gronowska@asbiro.pl

Powyższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów podyplomowych MBA. Aby dowiedzieć się więcej o kursie oraz innych specjalizacjach przejdź- >> tutaj.