STUDIA PODYPLOMOWE - specjalizacja

Finanse, Prawo i Podatki

Zapisz się


Ilość wiedzy prawnej i księgowej jaką przedsiębiorcy w Polsce muszą opanować i ogarniać na co dzień jest olbrzymia. Zdobądź SKONDENSOWANĄ wiedzę finansową, prawną i księgową, żeby zabezpieczyć siebie i swoją firmę. Bez zbędnej i niepotrzebnej teorii.

 • Dla zaawansowanych przedsiębiorców
 • Grupa do 50 osób
 • 2 lata (13 zjazdów w roku)
 • Wideo z każdego zjazdu
 • Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
 • Dla absolwentów ponad 700 wykładów

Założenia specjalizacji Finanse, Prawo i Podatki

Specjalizacja ta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy wyrośli już z prostej, jednoosobowej działalności gospodarczej. Do tych którzy czują, że ich forma prawna przestała być optymalna nie tylko podatkowo, ale również nie gwarantuje im bezpieczeństwa własnego majątku.

Wyobraź sobie sytuację, w której Twoja firma rośnie i wkraczasz na nowe rynki. Z rożnych stron docierają do Ciebie informacje o różnych rozwiązaniach prawnych pozwalających się zabezpieczyć jak również uniknąć opodatkowania. Słyszysz o spółkach z o.o., komandytowych, o działalności w UK, różnych zwolnieniach podatkowych, rozdzielnościach majątkowych, fundacjach, rajach podatkowych czy sposobach skuteczniejszej niż wasza windykacji czy sprzedaży długów. To wszystko do Ciebie dociera, ale tylko w formie anegdot, ciekawostek, że ktoś, gdzieś, coś zrobił. W Internecie również nie ma jak tego sprawdzić, a już na pewno nie ma jak znaleźć człowieka, który wdrożył te rozwiązania u siebie i może powiedzieć coś ze swojego własnego doświadczenia. I tutaj właśnie pojawiają się nasze studia MBA i specjalizacja z prawa i podatków. Gdzie nie tylko nie brakować będzie tematów prawno podatkowych wykładanych przez specjalistów, ale również przez przedsiębiorców, którzy takie rozwiązania stosują, a wszystko to w naszej oryginalnej asbirowej atmosferze, w grupie MBA złożonych z doświadczonych przedsiębiorców z najróżniejszych branż.

WYKŁADOWCY

Program studiów organizowany jest w formule MBA, oznacza to, że podczas zajęć kładziemy bardzo duży nacisk na praktyczną wiedzę. Naszymi wykładowcami są wyłącznie doświadczeni inwestorzy i przedsiębiorcy, między innymi:

Pełna lista wykładowców

WYKŁADOWCY ASBIRO

Nie sposób wymienić wszystkich wykładowców, którzy będą prowadzić zajęcia w przeciągu 2 lat trwania Studiów Podyplomowych. Obecnie zaangażowaliśmy ponad 553 przedsiębiorców do prowadzenia wykładów w Uczelni ASBiRO. Otrzymasz od nas również dane kontaktowe do wszystkich, dzięki czemu będziesz mógł konsultować z nimi wszystkie bieżące decyzje. Zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, gdzie doświadczenie przedsiębiorcy gra bardzo istotną rolę.

Komu odradzamy dołączenie do tej grupy

Naszą siłą są nie tylko doświadczeni wykładowcy, ale również silnie określona grupa studentów, których poznasz, jeżeli dołączysz do opisywanej specjalizacji Finanse, Prawo i Podatki realizowanej na naszych Studiach Podyplomowych MBA. Bardzo dbamy o to, aby poziom grupy był dość wysoki. Chodzi o to, aby nie omawiać na zajęciach oczywistości, których nie łapią początkujące osoby, które nigdy nie prowadziły własnej firmy. Dbamy też o określony profil grupy, złożony z właścicieli firm, a nie managerów korporacji. Tutaj chodzi nam o to, abyśmy każdy problem omawiali na zajęciach zawsze z punktu widzenia właściciela, a nie managera.

Jeżeli jesteś początkującym przedsiębiorcą, działasz dopiero rok czy dwa, lub takim, który dopiero planuje założenie firmy to mamy dla Ciebie inne kursy takie jak Kurs Podstawowy lub nasze studia licencjackie Zarządzanie. Nie chcemy dawać z góry określonych ram czy wymogów ilości zatrudnionych ludzi czy lat prowadzenia biznesu. Jeżeli nie do końca czujesz czy jesteś wystarczająco doświadczony aby dołączyć do naszej grupy na Studiach podyplomowych MBA, to po prostu skontaktuj się z nami, porozmawiamy i doradzimy.

Jeżeli zaś pracujesz w korporacji, która chce wysłać Cię na kurs MBA i myślisz o dołączeniu do naszej grupy to chcielibyśmy tutaj ostudzić Twoje emocje. Proszę dobrze nas zrozum. Wiele różnych uczelni organizuje kursy MBA. W 95% przypadków w takiej grupie studentów takiego kursu są właśnie pracownicy korporacji, a w 5% właściciele biznesów. Te dwie grupy są różne, mają różne potrzeby, nawet inne poczucie humoru. ASBIRO znalazło swoją niszę organizując studia właśnie dla tej małej drobnej niszy właścicieli biznesów, którzy na normalnych kursach MBA nie znajdowali do końca to czego się spodziewali. Bo jednak spojrzenie na firmę przez managera, a właściciela jest zupełnie inne. Dlatego jeżeli jesteś pracownikiem korporacji i chciałbyś rozwijać tam swoją karierę dalej, to nasz produkt zdecydowanie nie będzie dopasowany do Ciebie. No chyba, że zamierzasz powoli kończyć karierę dla kogoś i rozpocząć swój własny biznes w oparciu o bogate doświadczenie jakie do tej pory zdobyłeś. Wtedy myślę, że znajdziesz u nas wiele interesujących rzeczy, jak również dobrze dopasujesz się do grupy.

Czego się możesz spodziewać po zajęciach?

Na naszych zajęciach nie uczymy i nie kierujemy cię za rączkę jak należy rozwiązać Twój problem związany z zarządzaniem. To nie jest kurs zarządzania projektami, to nie jest kurs księgowości zarządczej ani kurs zatrudniania właściwych ludzi według jakiś konkretnych procedur. W ogóle na zajęciach staramy się nie przekazywać typowej wiedzy. Przeważnie na wykładach prowadzący streszcza jakąś książkę, każe ją przeczytać, a potem organizuje test, aby sprawdzić czy tę książkę przeczytałeś. Czy studia mają się sprowadzać do pilnowania tego czy studenci czytają książki? My działamy w zupełnie inny sposób.

Jasno określiliśmy grupę docelową naszej specjalizacji Zarządzanie na przedsiębiorców, którym firma urosła do 5-10 pracowników. O ile dobrze sobie radzili jak firma była niewielka, tak przy większym zespole czują, że coś jest nie tak, lub że można zespół lepiej zorganizować. Zidentyfikowaliśmy w ten sposób konkretne potrzeby naszej grupy docelowej i zaczęliśmy szukać przedsiębiorców, którzy byli w tej samej sytuacji- też tworzyli firmy i którym udało się uzyskać w miarę zadowalający i efektywny sposób organizacji pracy firmy, czego dowodem oczywiście jest to, że ich firmy obecnie zatrudniają dużo więcej niż 5 czy 10 pracowników i stale wzrastają. Kolejnym krokiem było poproszenie ich o opowiedzenie o swoich problemach jakie odczuwali, gdy pierwszy raz firma im urosła i czuli, że niejako tracą kontrolę i o tym w jaki sposób próbowali z tym walczyć i który sposób czy metoda okazała się skuteczna. Można powiedzieć, że tylko tyle i aż tyle.

Resztę można doczytać w książkach. Na zajęciach nie ma sensu przytaczać tego, co tam jest napisane. Na zajęciach rozmawiamy / dyskutujemy / zadajemy pytania ludziom, którzy w jakiś sposób próbowali rozwiązywać problemy przed którymi Ty stoisz.

Jakie tematy będą poruszane na specjalizacji Finanse, Prawo i Podatki

Zajęcia z poszczególnych specjalizacji są organizowane w modułach. Oznacza to, że często będziesz mógł wybrać, w których zajęciach chcesz uczestniczyć. Dzięki temu spośród problemów, czy też Twoich potrzeb edukacyjnych jakie chcemy zaspokoić wybierzesz tylko te, które są aktualne dla Twojej firmy. Poniżej prezentujemy kilka zagadnień, które są najczęściej wybierane przez naszych studentów.

 • Zabezpieczenie majątku – Ciągłe ryzykowanie całym majątkiem przy jednoosobowej działalności gospodarczej przy pewnej skali już nie jest mądrym rozwiązaniem. Spółki z o.o. jak już zapewne wiesz też nie dają dużo lepszej gwarancji. Na specjalizacji będziemy często poruszać temat bezpieczeństwa mająku.
 • Odpowiedzialność zarządu – Zarząd nie tylko odpowiada za firmę, ale także za poczynania pracowników. Gdy rośniemy nie zdajemy sobie sprawy, że ciążąca na nas odpowiedzialność jest coraz większa i większa. Z naszych badań wynika, że 60% członków zarządu nie zdaje sobie sprawy, że ich spółka spełnia ustawowe wymogi zgłoszenia likwidacji narażając się tym samym nie tylko na odpowiedzialność finansową za długi firmy, ale również karną.
 • Bieżące zmiany podatkowe – Podczas zajęć będziemy gościć wielu doradców podatkowych. Trudno mówić o jakimś oddzielnym przedmiocie związanym z bieżącymi zmianami w prawie, ale podczas każdych zajęć zawsze nasi wykładowcy wspomną o nadchodzących zmianach, a jeżeli zmiana będzie na tyle duża, to na bieżąco też będziemy reagować i wplatać w nasz program dokładne omówienie zmian, jeżeli uznamy, że warto na to czas przeznaczać.
 • Fundacje, konsorcja, trusty, komandyty – Dużo się słyszy o takich rzeczach, a mało kto tych organizacji dotknął. Gdy firma rośnie to kiedyś dotyka punktu, w którym warto poznać inne formy organizacji przedsiębiorstwa, gdyż może to być atrakcyjne, ze względu na bezpieczeństwo czy ze względów podatkowych.
 • Zabezpieczanie kontraktów – Umowę sporządza się na wypadek czarnego scenariusza. Często w takim przypadku nie tylko zabezpieczamy się przed upadającym kontrahentem, który nie wypłaca nam pieniędzy, ale także musimy w tym zakresie konkurować z innymi wierzycielami. Windykacja zaczyna się już podczas sporządzania umowy, a niestety zła umowa już na starcie może nam wykluczyć różne formy nacisku na wierzyciela. Warto przedyskutować jak większe firmy sobie z tym radzą i pomyśleć, które ich rozwiązania możesz wdrożyć u siebie.
 • Rozdzielność majątkowa – Używanie rozdzielności majątkowej wśród przedsiębiorców jest popularne, ale niestety wiedza o tym instrumencie nie jest duża. Chociaż dużo osób ją podpisuje to mało kto w przypadku czarnego scenariusza będzie mógł z niej skorzystać, gdyż nie zgłosili jej do KRS albo do ewidencji działalności gospodarczej, ani też nie umieścili wzmianki o niej w regulaminach i w umowach. Niestety doświadczenie pokazuje, że większość przedsiębiorców fałszywie wierzy w swoje rozdzielności majątkowe, dlatego ten temat też znalazł miejsce wśród poruszanych przez nas na zajęciach zagadnień.
 • Śmierć w firmie – Doświadczenie nas uczy, że zawsze umiera ktoś inny dlatego też mało kto przejmuje się co będzie z firmą gdy właściciel, członek zarządu czy kluczowa osoba umrze, albo nie będzie mógł pełnić obowiązków ze względu na wypadek. Czy Twoja firma jest zabezpieczona przed takimi sytuacjami? Paraliż decyzyjny może doprowadzić do bankructwa, a podatek od spadków może zmusić rodzinę do wyprzedaży majątku firmy za ułamek wartości, gdyż często firma jako całość nie jest przygotowana do sprzedaży w całości. Uznaliśmy, że warto trochę czasu przeznaczyć na ten temat.
 • Umowy wspólników – Relacje wspólników oprócz umowy spółki może regulować umowa wspólników, która daje dużo więcej możliwości zabezpieczenia swoich udziałów w firmie. Możliwość korzystania z opcji, zabezpieczania się na majątku, regulowania odpowiedzialności. Wielu przedsiębiorców rejestrując spółkę wybiera szablonową umowę spółki, która prawie nigdy nie zabezpiecza żadnej ze stron. Warto pomyśleć co można, a czego nie można do takiej umowy między wspólnikami wrzucić.
 • Ulgi podatkowe – Wiele ulg podatkowych zarezerwowana jest dla większych firm. Będąc małymi nawet o nich nie słyszymy, nie interesujemy się, gdyż aby z nich skorzystać często musimy przygotować góry dokumentów, a tymi dokumentami zajmują się wyspecjalizowane kancelarie. O tych ulgach nie mówi się dużo, gdyż są zakrojone dla większych firm, a szkoda, bo to mniejsze firmy najwięcej inwestują w badania i mają przed sobą najwięcej rozwoju powinny więc korzystać z ulg na badania i rozwój, a nie robią tego, bo nie wiedzą o istnieniu takich instrumentów.

Takie tematy planujemy poruszyć podczas pierwszego semestru specjalizacji Finanse, Prawo i Podatki. Oczywiście to są tylko ogólne zagadnienia, a nasz program jak zawsze dopasowujemy do waszych oczekiwań. Gdy spotkamy się na pierwszych zajęciach i porozmawiamy twarzą w twarz będziemy lepiej znali wasze potrzeby. Jak również bacznie obserwując same zajęcia wiemy które cieszą cię większym zainteresowaniem, gdzie jest więcej pytań, z którym naszym wykładowcom chcielibyście się częściej spotkać.


­ ­

Przykładowe zajęcia ASBiRO

Wszystkie zajęcia w naszej Uczelni są nagrywane i udostępniane naszym studentom po zajęciach, tak aby w każdej chwili mogli sobie je włączyć i odświeżyć wiedzę. Jeśli któregoś wykładu nie nagrywamy, to wyłącznie ze względu na fakt, że wykładowca podczas zajęć podzielił się ze studentami kilkoma ‚pikantnymi’ szczegółami dotyczącymi swoich inwestycji, które wolał, żeby nie były utrwalone na nagraniach. Poniżej możesz zobaczyć przykładowe nagrania, które udostępniamy na YouTube. Są one skierowane do szerszej publiczności i raczej popularno – edukacyjne, niż „samo mięso” z jakim mamy do czynienia na zajęciach MBA Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Niemniej możesz zobaczyć jak wygląda atmosfera na naszych zajęciach.


Działamy normalnie w czasach COVID!

Nawiązanie relacji biznesowych, wzajemnie wsparcie i rozmowy są bardzo ważną częścią naszych studiów. Spotkania online nigdy nie zastąpią w 100% naszych integracji, więc robimy wszystko co w naszej mocy, żeby zajęcia oraz integracje się odbywały – oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych. Kierunek studiów ma charakter praktyczny, dlatego zajęcia mogą odbywać się stacjonarnie w ramach obowiązujących przepisów.

 NOWA REKRUTACJA


Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do: 25 października 2022

DODATKOWA WARTOŚĆ! Od razu po zapisie otrzymujesz od nas Aktywne Konto w Klubie ASBiRO. Dzięki temu będziesz mógł od razu po zapisie (jeszcze przed rozpoczęciem nauki) obejrzeć ponad 300 dodatkowych wykładów Uczelni ASBiRO. Nie zwlekaj z zapisem!

Zapisując się już dziś możesz oszczędzić nawet 2900 zł!

­ 

Zobacz co mówią o Studiach MBA nasi Studenci

­ ­  ­­ ­­ ­­ ­­ ­­ 

WIĘCEJ INFORMACJI O SPECJALIZACJI

FAQ

Jak się zapisać?

Specjalizacja Finanse, Prawo i podatki realizowana jest w ramach Studiów Podyplomowych MBA. Zapisz się wypełniając prosty formularz.

Przejdź do formularza zapisu

CHCESZ NAS SPRAWDZIĆ ZANIM SIĘ ZAPISZESZ?

Zdajemy sobie sprawę, że dołączenie do 2 letniego programu edukacyjnego jest dość poważną decyzją. Jeżeli chcesz poczuć atmosferę naszych zajęć, poznać uczestników i zobaczyć jak wyglądają wykłady możesz dołączyć do naszych Studentów podczas jednego zjazdu. Taką jednorazową możliwość za drobną opłatą mają osoby, które jeszcze nigdy nie były na naszych zajęciach MBA. Zadzwoń lub napisz do nas na tydzień przed zjazdem – otrzymasz szczegóły organizacyjne. Przygotuj się też na wieczorną integrację. Nasi Studenci na pewno miło Cię przywitają ;)

Przyjedź na jeden zjazd bez obowiązku zapisu

Masz jakieś inne pytanie?

Paulina Gronowska

737609092 p.gronowska@asbiro.pl

Poniższy opis dotyczy jedynie jednej ze specjalizacji Studiów Podyplomowych. Aby dowiedzieć się więcej o studiach i innych specjalizacjach przejdź tutaj.

✎   Zapisz się