Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Kurs Zaawansowany MBA

Kursem Zaawansowanym na naszej Uczelni nazywamy studia podyplomowe, które realizujemy w formule MBA, a więc z bardzo dużym naciskiem na praktykę. Wykładowcami w programie tych studiów są wyłącznie osoby, które ‚zjadły zęby’ na omawianym przez siebie temacie. Kurs Zaawansowany to studia podyplomowe z najwyższej półki, przeznaczone dla osób posiadających własne doświadczenia w prowadzeniu biznesu oraz inwestowaniu w nieruchomości.

Studiów tych nie polecamy osobom, które dopiero chcą założyć swoją pierwszą firmę lub kupić swoją pierwszą nieruchomość. Takie osoby mogą się nie odnaleźć w tematyce realizowanej podczas zajęć i część poruszanych zagadnień może być dla nich abstrakcją. Dla takich osób stworzyliśmy Kurs Podstawowy, który może być również przygotowaniem do uczestnictwa w naszych studiach MBA.

Hej Kamil,

Kończyłem ASBIRO MBA w zaszłym roku. Wcześniej prowadziłem interesy albo raczej byłem samozatrudniony… MBA dało mi takiego kopa, że całkowicie zmieniłem postrzeganie frazy ”robienie biznesu”. Działalność od lokalnej jednoosobowej firemeczki z Bytomia przekształciła się w firmę pracująca dla Bakomy, Wawela i wielu innych. Ja i mój wspólnik jesteśmy absolutnie pewni, że bez MBA NIGDY byśmy nie doszli do tego miejsca, a przecież dopiero się rozkręcamy….. Jednym z naszych głównych smutków po zakończeniu MBA jest świadomość zmniejszenia możliwość zdobywania nowej wiedzy… Robię teraz studia podyplomowe i w zasadzie jest ok, wykładowcy praktycy ale audytorium….. sami specjaliści tyle, że z korporacji…. Zupełnie inny stan umysłu… ;)

Marcin Serwaopinia

Kurs Zaawansowany MBA Przedsiębiorczość

Są to nasze studia MBA dla przedsiębiorców. Skierowane są do właścicieli 5-20 osobowych firm, a cały ich program odpowiada na jedno pytanie. W jaki sposób zarządzać 20-100 osobową firmą? Nie oznacza to, że mniej doświadczeni przedsiębiorcy nie wyniosą nic z kursu. Zdecydowanie będzie to dla nich duży kopniak jakościowy. Czasami jednak mogą mieć wrażenie, że nie dysponują jeszcze doświadczeniem o którym mowa na zajęciach.

Rozwój firmy powyżej pewnej bariery wymaga totalnej zmiany w podejścia do zarządzania. Peter Drucker napisał kiedyś, że dobry kierownik może zarządzać pięcioma, maksymalnie siedmioma osobami. Kiedy nasza firma urośnie powyżej tej liczby zaczynają się problemy. Właściciele muszą nauczyć się delegować nie tylko pracę, ale również odpowiedzialność, kierownictwo czy też kontrolę. Nie jest to takie proste zadanie. Wymaga od nas znalezienia lub wytrenowania odpowiednich kierowników. Ludzi na tyle poważnych i konkretnych, że potrafią wziąć na siebie odpowiedzialność, a zarazem na tyle mało ambitnym lub w specyficznej sytuacji, że nie zakłada własnej firmy. Wielu przedsiębiorców którym firmy urosły ma z tym poważny problem i duszą się we własnych firmach. Dla tych właśnie ludzi przygotowaliśmy ten kurs.

 

Kurs Zaawansowany Inwestowanie w Nieruchomości

Studia z prawdziwego zdarzenia skierowane do ludzi inwestujących lub zamierzających inwestować w nieruchomości. Są to studia realizowane w formule MBA, a więc przez dużą ilość spotkań z inwestorami-praktykami, którzy dziesiątki lat są na tym rynku i zrealizowali wiele własnych inwestycji. Począwszy od kupna kawalerek czy mieszkań do wynajmowania studentom, przez inwestycje w ziemię rolną, działki budowlane, aż po budowę 300 mieszkaniowego osiedla czy 40 piętrowego biurowca. Na naszych studiach poznasz ludzi, którzy takie inwestycje przeprowadzili, którzy podzielą się własną wiedzą i doświadczeniami jak do takich inwestycji się przygotowywali oraz którzy zawsze będą służyć pomocą, gdybyś w przyszłości dokonywał swojej pierwszej lub dużej inwestycji w nowym segmencie nieruchomości, którego jeszcze nie znasz.

Nasza Uczelnia szybko się rozwija. Od 6 lat co roku notujemy średnio o 160% większą liczbę osób uczęszczających na nasze kursy. Ten szybki rozwój powoli zmusza nas do zainwestowanie w nieruchomości, których potrzebujemy w naszej działalności. W październiku 2013 roku zorganizowaliśmy więc seminarium na temat inwestowania w nieruchomości, które okazało się rekordowe, zarówno jeżeli chodzi o o frekwencję, jak i wstrzelenie się w potrzeby naszych studentów. Odkryliśmy dużą niszę na rynku edukacyjnym związanym z nieruchomościami. W zasadzie cały ten rynek oparty jest o model guru. Jest w Polsce kilka osób, które organizują weekendowe szkolenie z nieruchomości za bardzo duże pieniądze. Brakuje poważnej, usystematyzowanej wiedzy. Istnieją już studia dla pośredników nieruchomości, są studia dla zarządców nieruchomości, jednak nikt nie myśli o ludziach inwestujących w nieruchomości. Postanowiliśmy zapełnić tę niszę i zaproponować wam podyplomowe studia dla inwestorów w nieruchomości realizowane w formule MBA.

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »