Spółki offshore – Firma bez granic

Rok temu kończąc rok akademicki zorganizowaliśmy wydarzenie „Inwestowanie w czasach kryzysu”. Zainteresowanie było ogromne i sala wypełniła się osobami, które chciały wiedzieć, jak radzić sobie w tak niepewnych gospodarczo czasach. Wykłady prowadzili specjaliści nie tylko z zakresu inwestycji ale również prowadzenia firmy w bardziej sprzyjających biznesowi miejscach. Wiedza z zakresu inwestycji, którą otrzymali uczestnicy była z najwyższej dlatego postanowiliśmy ten temat rozszerzyć.

Już w czerwcu dowiesz się jak prowadzić bezpiecznie biznes korzystając z globalnych możliwości i nie martwiąc się o oprecyjność państwa.

Kiedy i gdzie?

24-25 czerwca 2017 w Warszawie na UKSW, ulica Wóycickiego 1/3 w auli im. Roberta Schumana, budynek 21 (mapa)

Skąd pomysł na seminarium?

Wiele osób związanych z ASBIRO rozwijały swoje biznesy równolegle z rozwojem samej uczelni. Kiedy zaczynaliśmy ponad 10 lat sami nie spodziewaliśmy tego jak wielu z naszych ówczesnych studentów będzie naszymi wykładowcami. I nie mamy na myśli jedynie osób, które prowadzą jakieś firmy. Wielu naszych absolwentów ma dziś małe i średnie firmy zatrudniające po kilkadziesiąt osób. Część z nich rozwija się dalej na naszych studiach MBA i przy skali ich biznesu i sytuacji polityczno gospodarczej, często słyszymy rozmowy o tym, jak skutecznie zabezpieczyć swoje firmy, żeby nie okazało się, że państwo pozbawi nas dorobku wielu lat ciężkiej pracy.

Europa to za mało

O spółkach brytyjskich mówimy od lat. Nie tylko mówimy, ale też udało nam się skutecznie pomóc wielu osobom przenieść firmy do UK. W środowisku ASBIRO prawie wszyscy wiedzą o tym, że rejestrując spółkę w Wielkiej Brytanii możesz liczyć na to, że:

  • koszty założenia, to będzie maksymalnie 250 funtów,
  • roczne koszty utrzymania nie przekroczą 5 tysięcy złotych,
  • nie ponosisz kosztów składek ubezpieczeń społecznych,
  • limit zwolnienia z VAT jest prawie 3 razy większy
  • nie zapłacisz podatku przy zysku w granicach 50-200 tysięcy złotych
  • każda zmiana prawa czy stawek podatkowych ogłaszana będzie minimum rok wcześniej
  • po 10 latach prowadzenia firmy otrzymasz prawo do emerytury

Spółki brytyjskie to jednak nie wszystkie możliwości jakie stoją przed polskim przedsiębiorcą. Nie tak dawno organizowaliśmy wyjazd do Estonii i kilku uczestników skorzystało z możliwości spółek zarejestrowanych właśnie w kraju startupów. Co jednak kiedy chcielibyśmy szukać możliwości poza Europą?

Możliwości, które są przed nami

O rejestracji firm w rajach podatkowych niektórzy mówią, ale już mało kto wie jak się za to zabrać. Biorąc udział w seminarium o spółkach offshore’owych dowiesz się z czym dokładnie wiąże się rejestracja biznesu, w często oegzotycznych zakątach świata. Być może Twoja firma zajmuje się handlem międzynarodowym lub jest całkowicie oparta o usługi online, może generujesz dochody w różnych częściach świata, albo po prostu chciałbyś wystartować z czymś całkiem nowym. Zastanów się, czy nie warto poszukać miejsca prowadzenia działalności poza Polską, żeby uwolnić się o przepisów, które niszczą rodzimy biznes. Wyobraź sobie jak by się prowadziło biznes bez konieczności płacenia podatku dochodowego. A co gdyby lokalne władze faktycznie wspierały Twoją firmą nie ingerując w jej działalność? 

Chcemy przed Tobą odkryć możliwości, które dzisiaj znane są wciąz niewielu osobom, a dla innych wydają się być niedostosowane do ich działalności. Wszyscy wykładowcy podczas tego wydarzenia mają doświadczenie w prowadzeniu firm w różnych częściach świata i potrafią pokazać konkretne możliwości, które za tym stoją.

Jakie korzyści dają spółki offshore

W zależności od miejsca, które wybierzesz do rejestracji swojego biznesu możesz liczyć na różne opcje, które nie są tak oczywiste w krajach europejskich:

  • informacje o Tobie i Twojej firmie będą utajnione
  • Twój majątek będzie chroniony
  • jeśli będziesz musiał płacić podatek dochodowy (w wielu krajach takowego brak) to będzie on niski
  • Twój kapitał będzie chroniony przed inflacją
  • koszty obsługi firmy będa minimalne
  • otrzymasz wsparcie lokalnych władz
  • będziesz miał dostęp do rynków kapitałowych zarówno w USA jak również w Europie
  • swobodny handel międzynarodowy
  • nie będziesz musiał składać zeznania podatkowego
  • nie będą Ciebie obowiązywać limity importowe/eksportowe

Trzecia opcja

Okazuje się jednak, że technicznie, są jeszcze inne możliwości, dzięki którym możemy zmierzać w stronę wolności i dobrobytu budując swoje firmy. Wyobraź sobie przemiany, które zaowocują szansą na lepsze życie bez konieczności emigrowania czy to fizycznego czy stricte gospodarczego. Coraz więcej mówi się dziś o specjalnych strefach jurysdykcyjnych i gospodarczych, znanych od angielskiego skrótu LEAP (legal, economic, administrative and political).

Aby takie strefy zaczęły się pojawać nie trzeba przebudowywać całego kraju i państwa. Wystarczy wybrać niewielki obszarowo i ludnościowo fragment Polski i stworzyć  warunki sprzyjające rozwojowi zamieszkałych na nim ludzi. Gdyby nawet ktoś sprzeciwiał się oddzielaniu części terytorium Polski od reszty kraju, to przecież byłoby ono tak niewielkie, i tak słabo zaludnione, że trud niweczenia tej reformy wydałby się każdemu zbędny.

Ta wyselekcjonowana część Polski byłaby nadal częścią Polski, tak jak np. Shenzen jest częścią Chin; zamieszkujący ją obywatele byliby obywatelami Polski; posiadaliby polskie paszporty; oddawali hołd polskiej fladze, a tym, co by ją różniło od reszty kraju byłaby jurysdykcja ciesząca się odmiennością, czyli autonomią. Nikt nie byłby przymuszany do życia w takiej strefie. Zamieszkiwanie jej byłoby aktem wolnego wyboru. Mieszkaliby tam, pracowali i inwestowali tylko ci, którzy by chcieli. Ci, którzy przyjęliby reguły swoistej autonomii.

W Polsce takie strefy specjalne już istnieją; SSE Mielec, SSE Katowice, SSE Wałbrzych. Opierają się one, prawie wyłącznie, na przywilejach ekonomicznych. Ale przywileje ekonomiczne to nie wszystko. Przedsiębiorcom działającym w takich strefach i płacącym z tego tytułu niższe podatki żyje się lepiej, jednakże ich sukces nie zawsze przekłada się na lepsze życie pozostałych mieszkańców. Dlatego, jeśli chcemy stworzyć miejsce czy strefę, w której wszystkim, lub przynajmniej większości, poziom życia ulegnie poprawie, potrzebne są nie tylko niższe podatki, wyższe dochody, czy więcej miejsc pracy, lecz także lepsze, a więc sprawiedliwsze i skuteczniejsze prawo. Wystarczy przyjrzeć się Hongkongowi i Singapurowi, by zrozumieć, o co tu naprawdę chodzi.

Wszystko zaczyna się od nas

Możemy dużo czasu rozmawiać o praktycznych elementach prowadzenia działalności offshore albo o specjalnych strefach ekonomicznych, jednak zda się to na nic jeśli sami nie będziemy mieć szczerego pragnienia wolności. Specjalnie na to wydarzenia zaprosiliśmy wykładowców, którzy nie tylko zajmą się kwestią praktyczną, ale również elementami teoretycznymi. W czasie wykładów na głównej sali przygotowaliśmy też spotkania z ekspertami wolnorynkowej ekonomii, którzy pomogą nam zrozumieć jak solidne teoretyczne podstawy przekuć na praktykę.

Nikt inny Cię tego nie nauczy

Na tym wydarzeniu będzie wielu zagranicznych gości, którzy są niekwestionowanymi autorytetami ekonomicznymi. 

Profesor Tom W. Bell jest absolwentem University of Chicago, praktykował prawo w Silicon Valley i Waszyngtonie, piastując później funkcję dyrektora d/s polityki w Cato Institute. Od 1998 roku wykłada prawo w Chapman University. Jest autorem licznych prac z zakresu własności intelektualnej oraz prawa Internetowego, jego niewątpliwą specjalności pozostaje prawo policentryczne. Jest autorem kilku książek, najnowsza praca prof. Bella zatytułowana “Your Next Government? From the Nations State to Stateless Associations” ukaże się w 2017 roku. Od kilku lat zajmuje się tzw. jurysdykacjami specjalnymi (LEAP zones). Kilka tygodni temu podpisał memorandum z rządem Polinezji Francuskiej, w ramach którego  zgadza się on na przyłączenie tzw. Seasteading Island do archipelagu. Mieszka w nadmorskim kurorcie San Clemente w Kalifornii, otoczony przyjaciółmi i książkami.

Gabriel Delgado jest wnukiem Manuela F. Ayau, założyciela pierwszego w świecie uniwersytetu libertariańskiego, a zarazem jednej z najlepszych uczelni wyższych Ameryki Łacińskiej, Universidad Francosco Marroquin. Gabriel jest Powiernikiem UFM. Przedsiębiorca mający na swym koncie kilkanaście poważnych start-upów w dziedzinie telekomunikacji, kryptowalut, oraz Internetu, w tym m. in. Widefense, oraz Haven Capital. Sławę w świecie biznesu przyniosła mu inicjatywa budowy w Hondurasie tzw. jurysdykcji specjalnej, zwanej potocznie „Hongkongiem w Amerykach (ZEDE). Gabriel jest właścicielem ZEDE. Po 10 latach prac nad skopiowaniem w Ameryce Środkowej sukcesu Hongkongu, prace nad strefą LEAP trwają.

Kim Kataguiri ma 21 lat i jest Brazylijczykiem japońskiego pochodzenia. W wieku 17 lat założył Ruch Wolnej Brazylii, organizację, która stała się wielkim ruchem wolnościowym pod Krzyżem Południa.  Zasłynął tym, że naucza robotników brazylijskich austriackiej szkoły ekonomicznej i cytuje Ludzkie działanie Ludwiga von Misesa. 

Vit Jedlicka to czeski polityk, publicysta i aktywista partii libertariańskiej. Był przewodniczącym Wolnych Obywateli w Hradec Kralowe, jest założycielem i liderem czeskiego Stowarzyszenia wolnościowego, Reformy. Dwa lata temu,13 kwietnia 2015, proklamował libertariańskie mikropaństwo, Wolna Republika Liberland, której jest od tego czasu prezydentem. Od tego czasu Liberland, obszar o pow. 7 km kw., zlokalizowany na brzegu Dunaju, między Serbią a Chorwacją, zdobył szeroki rozgłos w świecie, a o obywatelstwo republiki aplikowało jak dotąd blisko pół miliona osób.

Dlaczego organizujemy seminarium o spółkach offshore’owych?

Zależy nam na tym, żeby każdy ze studentów i sympatyków ASBIRO rozumiał, że nie jest skazany na prowadzenie biznesu w warunkach nie sprzyjających przedsiębiorczości. Przed to seminarium chcemy pokazać jakie są praktyczne możliwości, które nie tylko pomogą nam zarabiać więcej, ale również, cieszyć się swobodą prowadzenia biznesu.

W czasie seminarium będziesz miał okazję spotkać się z wybitnymi specjalistami w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości, dzięki którym zdobędziesz wiedzę i narzędzia niezbędne do tego, żeby skutecznie prowadzić biznes bez konieczności płacenia wysokich podatków i opresyjności państwa.

Poznaj wszystkich wykładowców

Tak wyglądały ostatnie seminaria

Poniżej możesz zobaczyć krótkie relacje z naszych ostatnich seminariów „Jak znaleźć i zatrzymać wartościowych pracowników” oraz zimowego seminarium „Biznes i Rodzina”. Podczas naszych seminariów sale są pełne i często jesteśmy zmuszeniu do wcześniejszego zamykania rejestracji.



Zapraszamy na nasz kanał na Youtube. Opublikowaliśmy tam więcej filmów dotyczących ASBIRO. Znajdziesz tam relacje z naszych imprez, z budowy szkoły w Afryce, jak również kilka kolejnych wykładów, które opublikowaliśmy w całości.

Jak będzie wyglądało seminarium o spółkach offshore’owych?

Uczestnicząc w seminarium o spółkach offshore’owych dowiesz się, co jest konieczne, żeby prowadzić biznes swobodnie i bezpiecznie. Żeby Ci w tym pomóc, nasi wykładowcy skupią się na dwóch głównych elementach.

1) Raje podatkowe – dowiesz się jak można skutecznie optymalizować działalność w oparciu o kraje, które umożliwiają znacznie większą swobotę prowadzenia działalności.

2) Specjalne strefy ekonomiczne – nasi wykładowcy pokażą praktyczne narzędzia, dzięki którym zrozumiesz jak funkcjonują specjalne strefy ekonomiczne oraz w jaki sposób można je wprowadzać w Polsce.

Dla kogo przeznaczone jest to seminarium?

Nasze najbliższe seminarium jest dla wszystkich, którzy chcą być spokojni o swoje firmy w kontekście środowiska biznesowego w jakim one się rozwijają. Nawet jeśli wydaje Ci się, że temat jest dla Ciebie zbyt odległy to po tym seminarium będziesz widział, że jest wiele możliwości, z których możesz zacząć korzystać już dzisiaj.

Integracja ASBIRO

Tradycją jest to, że w sobotę po zajęciach wszyscy studenci wraz z wykładowcami udają się do zaprzyjaźnionej restauracji, gdzie trwają dyskusje na rożne tematy. Wbrew pozorom to podczas kolacji rozmawiając z uczestnikami kursu można wynieść ze zjazdu najwięcej ciekawych informacji, rad i inspiracji.

Kolacje odbywają się w restauracji hotelowej, gdzie nocują uczestnicy kursu dojeżdżający spoza Warszawy. Niestety bardzo mało osób mieszkających w Warszawie zostaje z nami na kolacji, gdyż spieszą się do domów. Tracą przez to wiele, dlatego też jeżeli mieszkasz w okolicy Warszawy i chcesz zapisać się na kurs, zawsze zaplanuj sobie wyjście z całą grupą na kolację w sobotę po zajęciach.

Kolacje wnoszą taką wartość, że podczas jednej z nich studenci z 12 grupy Kursu Podstawowego to, co dzieje się na sali szkoleniowej w sobotę zaczęli nazywać „przed-zajęciami”, kolację „zajęciami właściwym”, natomiast niedzielne zajęcia to „po-zajęcia”.

Noclegi

Jeżeli dojeżdżasz na nasze zajęcia spoza Warszawy i potrzebujesz noclegu, chętnie pomożemy Ci w znalezieniu hotelu. Dysponujemy kilkoma zaprzyjaźnionymi hotelami, w których nocujemy podczas zjazdów. Koszt jednego noclegu bez śniadania waha się od 33 do 54 zł. Informacje o noclegach są przesyłane zarejestrowanym uczestnikom około 1,5 tygodnia przed wydarzeniem.

Nagrania z zajęć

Wszystkie wykłady na seminarium będą nagrywane. Jeżeli będziesz uczestnikiem (zapiszesz się, opłacisz i pojawisz na miejscu) to po seminarium nagrania zostaną Ci udostępnione w naszych systemie udostępniania nagrań online.

20% rabatu jeżeli zapłacisz Bitcoinem

bitcoin-225080_640Nieważne z której oferty skorzystasz. Czy jako osoba z zewnątrz, jako członek Klubu ASBIRO lub jego osoba towarzysząca. Jeżeli płatności dokonasz przy pomocy Bitcoin to będziesz mógł zapłacić 20% mniej.

Ograniczona liczba miejsc

Organizowane przez nas seminaria przyciągają sporo osób zainteresowanych przedsiębiorczością i ekonomią. Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń liczba osób jest ograniczona, więc jeśli chcesz mieć pewność, że uda Ci się wziąć udział w seminarium, nie zwlekaj z rejestracją.

Zamknięte warsztaty z optymalizacji i spółek off-shore

Drugiego dnia seminarium odbędą się zamknięte warsztaty na temat optymalizacji i spółek off-shore, prowadzone przez naszych wykładowców. W jednych warsztatach może wziąć udział maksymalnie 20 osób -> ZAPISY NA WARSZTATY

Tłumaczenia wykładów

Podczas wydarzenia będzie kilka wykładów w języku angielskim. Możesz wybrać opcję rejestracji z dodatkowym tłumaczeniem. Koszt tłumaczenia to 100 złotych. Podczas rejestracji w dniu konferencji otrzymasz zestaw słuchawkowy a wykłady będą tłumaczone symultanicznie.

Chcesz zabrać znajomych?

Jeśli chcesz zebrać ze sobą osoby towarzyszące, wybierz odpowiednią opcję zapisu, podaj liczbę osób, które chcesz ze sobą zabrać oraz podaj ich dane. Osobny koszt uczestnictwa osoby towarzyszącej to 190 zł nawet jeśli nie jest członkiem klubu ASBIRO.

Jeśli któraś z Twoich osób towarzyszących założy konto w ASBIRO na podany przez Ciebie adres email, automatycznie zostaną jej udostępnione nagrania wykładów z tego wydarzenia :)