E-biznes i media społecznościowe – studia licencjackie

Studia czy biznes, wykształcenie czy doświadczenie – nie wiesz na co postawić?

Wybór jest prosty – studia i biznes…

Jednocześnie? Tak!

Niemożliwe? Sam się przekonaj!

Polskie prawo nie pozwala uzyskać tytułu licencjata z prowadzenia firmy. Nic straconego, mamy na to sposób. Jaki? Program studiów maksymalizujący wartość dla początkującego przedsiębiorcy. Odpowiedzią jest politologia (spec. e-biznes i media społecznościowe), która wbrew pozorom ma wiele wspólnego z biznesem.

Kto za tym stoi?

Studia realizujemy we współpracy z uczelnią WSTiE w Suchej Beskidzkiej.

Dla kogo są te studia?

Dla osób prowadzących własne firmy oraz dla tych wszystkich, którzy zamierzają dopiero rozpocząć swoją przygodę z biznesem.

Czego mnie nauczą?

Łatwiej powiedzieć, czego nie nauczą. Analiza opasłych podręczników z zarządzania czy marketingu – to nie u nas. Nauka definicji z zakresu prawa czy psychologii – tylko w minimalnym stopniu. Zadania liczbowe niemające odzwierciedlania w rzeczywistości na ekonomii czy księgowości – nic z tych rzeczy!

Wszystkie wyżej wymienione obszary tematyczne – TAK, ale tylko w praktycznym wymiarze.

A co w tym takiego wyjątkowego?

Po pierwsze: wykładowcy.

Dlaczego? Stawiamy na praktykę! Bo jak słuchać wskazówek nt. zatrudniania pracowników od osoby, która nigdy nikogo nie zatrudniła, a zagadnienie rekrutacji zna jedynie z akademickich podręczników? Stąd naszą kadrę tworzą przedsiębiorcy oraz osoby zajmujące najwyższe szczeble w strukturach organizacji.

Po drugie: studenci.

Dlaczego? Bo to ludzie pełni pasji oraz determinacji do osiągania sukcesów.

Kim są prowadzący zajęcia?

Blikle, Braun, Chmura, Gwiazdowski, Kubrak, Leszek, Marciniak, Marbot, Matuszewski, Muturi, Michalkiewicz, Popiel, Sadowski, Stafiej, Orzechowski, Osman, Tkaczyk, Turniak, Wilk…

Brzmi znajomo? To nie koniec!

Kadrę tworzy ponad 100 osób, wśród których znajdują się wykładowcy WSTiE oraz aktywni przedsiębiorcy współpracujący z ASBiRO. Co więcej – ta liczba ciągle wzrasta.

 lista wykladowcow

I na tym nie poprzestajemy!

W ramach studiów otrzymasz również dane kontaktowe do wykładowców prowadzących zajęcia. Wszyscy oni są otwarci i angażują się w pomoc naszym studentom. Z pewnością nikt nie odmówi Ci przedyskutowania problemu, z którym właśnie się zmagasz.

Jak wyglądają przykładowe zajęcia?

Sprawdź sam!

Myślisz, że wykład został nagrany dla potrzeb niniejszej oferty? Otóż nie.

Wszystkie nasze wykłady odbywające się w Warszawie są nagrywane. Co to oznacza dla Ciebie? Możliwość powrotu oraz utrwalenia prezentowanej podczas zajęć wiedzy. A w przypadku uzasadnionej nieobecności – możliwość nadrobienia materiału. 

Michał Leszek – Biznes jest prosty! Jak stworzyłem markę Krüger&Matz

Michał opowiada o pasji tworzenia, fascynacji, sukcesie i jego kosztach oraz własnym podejściu do marketingu i biznesu.


Zapraszamy na nasz kanał na Youtube. Opublikowaliśmy tam więcej filmów dotyczących ASBIRO. Znajdziesz tam relacje z naszych imprez, z budowy szkoły w Afryce, jak również kilka kolejnych wykładów, które opublikowaliśmy w całości.

Jak wygląda forma studiowania?

Studia trwają 3 lata w trybie niestacjonarnym. W najbliższym roku akademickim planowanych jest 12 zjazdów. Część organizowana jest przez WSTiE (5 zjazdów, czw.-niedz., w Suchej Beskidzkiej); pozostałą część organizuje ASBiRO (7 zjazdów, sob.-niedz., w Warszawie).

Niektóre zajęcia z podstawy programowej realizujemy w formie e-learningu. Sesje egzaminacyjne odbywają się w lutym oraz w czerwcu w siedzibie WSTiE.

I słów kilka o strukturze studiów…

Wyżej już sygnalizowaliśmy dwoistość naszych studiów. Co w praktyce ona oznacza?

Kierunek politologia realizowany jest przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii (WSTiE), a ASBIRO jako partner merytorycznie i organizacyjnie wspiera jej działanie.

Standardowe studia kończą się napisaniem i obroną pracy licencjackiej – w tym zakresie niczym się nie różnimy. W październiku studenci III roku wybierają promotorów i uczestniczą w seminariach dyplomowych, które mają na celu przygotowanie ich do obrony tytułu. W czerwcu przystępują do obrony pracy licencjackiej w siedzibie WSTiE.

Jedna obrona za nimi? Czas na kolejną…

Jesienią studenci przystępują do obrony swoich biznesplanów przed inwestorami i przedsiębiorcami. Tę część organizuje ASBiRO. Ale zanim ta nastąpi, studenci przez cały ostatni rok uczęszczają na warsztaty biznesowe, które z kolei, tak jak seminaria w przypadku prac dyplomowych, mają przygotować ich do obrony biznesplanu. Najlepsi otrzymują środki finansowe na dalszy rozwój lub wdrożenie swojego projektu. Wszyscy pozostali zyskują możliwość skonsultowania swojego pomysłu z przedsiębiorcami i inwestorami (zob. więcej – Plan na Start).

Jaki dyplom otrzymasz?

Nie jeden dyplom, a dwa!

Pierwszy od WSTiE – stanowi potwierdzenie ukończenia studiów wyższych na kierunku politologia ze specjalnością e-biznes i media społecznościowe oraz uzyskanie tytułu licencjata.

Drugi od ASBiRO – stanowi potwierdzenie ukończenia kursu biznesowego.

Specjalność – E-biznes i media społecznościowe

Program studiów konstruowaliśmy tak, aby realizowane przedmioty stanowiły maksymalną korzyść dla obecnych bądź przyszłych właścicieli małych firm. Uczymy, jak organizować biznes – z jednej strony oraz jak go promować – z drugiej. Prezentowana na zajęciach wiedza pochodzi z doświadczeń praktyków biznesu, nie znajdziesz jej w żadnym akademickim podręczniku.

W ramach specjalności e-biznes i media społecznościowe realizowane są m.in. następujące przedmioty:

Technologia informacyjna

Podatki

Podstawy socjologii

Psychologia społeczna

Etyka

Prawo, ochrona własności intelektualnej

Współczesne systemy polityczne

Partie i systemy partyjne

Administracja Publiczna

Samorząd i wspólnoty lokalne

Przetargi i sektor Państwowy

Marketing

Marketing polityczny

Sprzedaż

Polityka gospodarcza i społeczna

Współczesne stosunki międzynarodowe

Prawo wspólnotowe i integracja europejska

 

Metodologia badań społecznych i politologicznych z elementami statystyki i demografii

Organizacja i zarządzanie

Public relations

Media i biznes

Ekonomia

Podstawy rachunkowości

Giełda i papiery wartościowe

Inwestowanie na giełdzie

Nieruchomości inwestycje

Portale społecznościowe

Budowa stron internetowych

Copywriting

Bezpieczeństwo w firmie

Zarządzanie projektami

Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie

Projekt specjalizacyjny

 

Obecność i nagrania z zajęć

Większość naszych zajęć jest nagrywana. Większość, gdyż może zdarzyć się, że prowadzący nie wyrazi na to zgody. Każdy student otrzymuje login i hasło do naszego zamkniętego serwisu internetowego z nagraniami. Wraz z zakończeniem studiów i uzyskaniem statusu absolwenta nie odbieramy Ci dostępu do nagrań. Mało tego! Udostępnimy Ci wszystkie wykłady przeprowadzone w ramach Kursu Rozszerzonego. W tym zajęcia, które się odbyły (zanim zostałeś naszym studentem) oraz te, które dopiero się odbędą (mimo że już nie jesteś naszym studentem). A trzeba przyznać, że bazę nagrań mamy całkiem sporą! Co więcej – z miesiąca na miesiąc wzrasta! :) 

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę mieć maturę aby wziąć udział w Kursie Rozszerzonym?

Tak, brak matury jest przeszkodą formalną i powoduje, że nie uzyskasz statusu studenta.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Podczas roku akademickiego studenci fizycznie uczestniczą w 5 zjazdach w siedzibie WSTiE w Suchej Beskidzkiej oraz w 7 organizowanych przez ASBiRO w Warszawie.

Wspólna sobotnia integracja

Studia bez integracji? Niemożliwe, to musi iść w parze! Co więcej – to stały i obowiązkowy element naszego programu. :)

O biznesie rozmawiamy wszędzie – kręgle, łyżwy, trampoliny, wspólna kolacja… Myślisz, że się nie da? Mamy dowody! :) Rozmowy nierzadko trwają do rana.

Noclegi

Jeśli nie mieszkasz ani w Warszawie, ani w Suchej Beskidzkiej (gdzie odbywają się zajęcia), o nic się nie martw, pomagamy w organizacji noclegu. Współpracujemy z kilkoma zaprzyjaźnionymi hotelami. Koszt jednego noclegu bez wyżywienia waha się od 33 do 57 zł.

Co mówią nasi studenci?

Z każdego wykładu wyciągniesz coś dla siebie. Ja miałam plan ukończyć studia dzienne i dodatkowo ASBiRO, ale po jednym zjeździe zrezygnowałam z „renomowanej” publicznej uczelni – strata czasu. Ludzi, takich jak u nas, nie ma na żadnej innej uczelni, a studia ukończysz nie z samą teorią, ale przydatną wiedzą i wspaniałymi, inspirującymi znajomościami.
Weronika I rok
Jestem niesamowicie wdzięczna, że dowiedziałam się o ASBiRO, że dziś jestem jego częścią. ASBiRO to przede wszystkim przyjaźń, wsparcie i zrozumienie w drążeniu do swojego sukcesu.
Marlena I rok
Znacie jakąś szkołę, w której wykłady nie są nudne, a w ich trakcie często wywiązują się zażarte dyskusje? Ja znam – ASBiRO. Na kilku uczelniach już byłem, parę wykładów przespałem, więc możecie mi wierzyć – ASBiRO to wyjątkowa uczelnia. Wiedza, jaką możecie pozyskać od wykładowców to jedno, drugie – jeszcze ważniejsze – to ludzie, jakich tu spotkacie. Długie rozmowy, istotne kontakty, być może wspólne inwestycje, żadna inna szkoła Wam tego nie da!
Miłosz I rok
ASBiRO to nie studia – to studnia wiedzy! Po takiej uczelni biznes z wielkiej niewiadomej staje się logiczną układanką. POLECAM!
Maciej III rok
Próbowałem studiów na uniwersytetach, ale wiedza tam przekazywana nie odpowiadała moim oczekiwaniom. Dopiero ASBiRO je spełniło. Zdobyłem wartościową wiedzę, którą mogłem wykorzystać w moim życiu natychmiast. Jednak największą wartością studiowania w ASBiRO są ludzie. To miejsce skupia przedsiębiorcze, ambitne, otwarte osoby, które dzielą się swoimi doświadczeniami, nierzadko też podejmują współpracę. ASBiRO to kopalnia niesamowitych kontaktów, które pozwolą Ci rozwinąć Twój biznes! Polecam!
Damian tegoroczny absolwent

Nie jesteś pewny? Przyjdź i zobacz, zanim się zapiszesz

Studia są dość kosztowną formą nauki – mamy tego świadomość. Wiemy też, że nasze studia są najlepsze! Dajemy Ci możliwość, żebyś również się o tym przekonał. :) Jak? Przyjdź na zajęcia, posłuchaj wykładowców, porozmawiaj ze studentami (wypytaj o mocne i słabe strony studiowania u nas)… I dopiero wtedy podejmij decyzję!!

Okazji w roku akademickim jest kilka. Już teraz zapraszamy Cię na Dni Otwarte w ASBiRO – 22-23 września. Wprawdzie udział w wydarzeniu jest płatny, jednak cena biletu nie przewyższy rachunku romantycznej kolacji – w przypadku Panów; w przypadku Pań – nie będzie to cena wyższa od wizyty u dobrego fryzjera. :)

 

Rekrutujemy grupę #6

Już 5 rok z rzędu wraz z WSTiE organizujemy studia licencjackie. W pierwszym roku 18 osób skorzystało z naszej oferty. Od tamtej pory obserwujemy tendencję wzrostową w kolejnych grupach: 41, 45, 46 osób.

 

Daty zjazdów

Poniżej publikujemy planowane daty zjazdów
Kursu Rozszerzonego
w roku akademickim 2017-2018. 

 • 6-8 października 2017 – Sucha Beskidzka
 • 21-22 października 2017 – Warszawa (seminarium)
 • 23-26 listopada 2017 – Sucha Beskidzka
 • 16-17 grudnia 2017 – Warszawa
 • 27-28 stycznia 2018 – Warszawa
 • 15-18 lutego 2018 – Sucha Beskidzka (sesja zimowa)
 • 3-4 marca 2018 – Warszawa (seminarium)
 • 22-25 marca 2018 – Sucha Beskidzka
 • 21-22 kwietnia 2018 – Warszawa
 • 26 – 27 maja 2018 – Warszawa
 • 7-10 czerwca 2018 – Sucha Beskidzka (sesja letnia)
 • 23-24 czerwca 2018 – Warszawa (seminarium)
 

 

 

Nie znamy jeszcze dat zjazdów na kolejne dwa lata.
Jak tylko zostaną ustalone, niezwłocznie Was o tym
poinformujemy. 

Zimowa integracja  7-11 lutego 2018


Letnia integracja – 30.05-3.06.2018

 

Koszt studiów

WPISOWE

1000 zł –  jednorazowo

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, należy dokonać opłaty wpisowej.

CZESNE

3900 zł – I rok

3900 zł – II rok

3900 zł – III rok

Czesne za I rok studiów należy przelać do 10 października. Czesne można rozłożyć na 2  lub 4 raty (przy płatności ratalnej roczna kwota czesnego wzrasta o 300 zł). Aby skorzystać z takiej formy płatności należy nas o tym poinformować.

Czas rekrutacji

Rekrutacja trwa do 30 września lub do zrekrutowania 50 osób.

Rozwojowy Wrocław, Kraków, Trójmiasto i Warszawa

Warsztaty Biznesowe

DODATKOWY BONUS DLA STUDENTÓW POLITOLOGII

Zapisując się na Nasze studia licencjackie oraz studia MBA możesz również brać udział w zamkniętych warsztatach biznesowych organizowanych przez ASBiRO  we Wrocławiu, Krakowie, Trójmieście i Warszawie w promocyjnej cenie (100zł/dzień zajęć).

Warsztaty Biznesowe z ASBiRO to unikatowe spotkania skierowane do przedsiębiorców i osób pragnących zgłębić tajniki biznesu poprzez praktyczne zajęcia z ekspertami w danej dziedzinie. Program warsztatów ułożony jest tematycznie i idealnie uzupełnia ofertę naszych studiów licencjackich o ponad setkę dodatkowych godzin praktyki i omawiania konkretnych casów biznesowych. W każdy weekend warsztaty dotyczyć będą innego zagadnienia związanego z prowadzeniem firmy, a jako prowadzących zapraszamy osoby, które „zjadły zęby” na danej dziedzinie. 

Na Warsztaty zapraszamy grupę maksymalnie 30 osób, większość z tych osób pojawia się regularnie na każdych organizowanych przez nas Warsztatach, jednak zawsze mamy zarezerwowanych kilka miejsc wyłącznie dla naszych studentów. Liczba miejsc jednak jest ograniczona, więc jeśli chciałbyś wziąć udział w spotkaniach warsztatowych, koniecznie poinformuj nas o tym wcześniej abyśmy mogli zarezerwować dla Ciebie miejsce. 

Więcej informacji i zapisy na stronie: https://www.asbiro.pl/warsztaty-biznesowe/

lub mailowo: warsztaty@asbiro.pl