Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

KP – Stypendium

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest wielu zdolnych młodych ludzi, którzy chcieliby uczestniczyć w Kursie Podstawowym jednak ich sytuacja finansowa nie pozwala na to. To właśnie dla nich przygotowaliśmy fundusz stypendialny, dzięki któremu możliwe jest zrefundowanie sporej części kosztów uczestnictwa w zajęciach.

Fundusz stypendialny stanowi 10% wszystkich otrzymywanych wpłat tytułem uczęszczania na Kurs Podstawowy i jest w dyspozycji naszej szkoły aby promować młode i ambitne osoby, które mają predyspozycje do tego, aby problemy finansowe w przyszłości nie były dla nich problemem.

Procedura przyznawania stypendium

Pierwszym krokiem jaki należy zrobić aby uzyskać stypendium jest wypełnienie formularza rekrutacyjnego zaznaczając w uwagach, że starasz się o stypendium abyśmy wiedzieli o tym już od momentu zapisania się na Kurs. Po wypełnieniu formularza przelej nam kwotę wpisowego na podane dane. Jeśli stypendium nie zostanie Ci przyznane lub też nie będziesz zadowolony z jego wysokości i z tej przyczyny nie zdecydujesz się na uczestnictwo w Kursie zobowiązujemy się zwrócić Ci całą kwotę wpisowego.

Po wypełnieniu formularza, nie wcześniej, musisz przesłać nam mailem podanie o stypendium, najlepiej w postaci dokumentu DOC, PDF, RTF, ODT , które oprócz podstawowych informacji kontaktowych (proszę się podpisać, bo zdarzały się i takie podania) będzie zawierać jak najdokładniejszą odpowiedź na pytania poniżej. Nie wymagamy od Ciebie żadnych zaświadczeń o dochodach ani niczego innego. Chcemy abyś dokładnie przedstawił siebie, swoja sytuację i abyś przekonał nas do tego, że warto w Ciebie zainwestować. Poniżej zamieszczamy pytania, na które chcielibyśmy abyś odpowiedział w podaniu o stypendium.

Podanie powinno zawierać

  • Opisz przede wszystkim Kim jesteś, co robisz na co dzień? Taka mała biografia.
  • Jaka jest Twoja sytuacja finansowa?
  • Co zrobiłeś do tej pory aby ją poprawić? Jakieś szkoły, kursy, przeczytane książki?
  • Czy udzielasz się w jakiś projektach non-profit jako wolontariusz jakiejś fundacji lub może jesteś członkiem jakiegoś stowarzyszenia?
  • Jakie są Twoje doświadczenia biznesowe. Prowadzisz bądź prowadziłeś jakieś projekty, czy firmy?
  • Jakie są Twoje zainteresowania, w jakim kierunku chciałbyś się rozwijać, jaką firmę w przyszłości chciałbyś założyć?
  • Dlaczego uważasz, że powinniśmy przyznać stypendium akurat Tobie?
  • Co zyska cała grupa uczestników dzięki temu, że będziesz z nimi uczęszczał na zajęcia?

Proces decyzyjny

Po otrzymaniu od Ciebie podania zostanie ono wydrukowane i zarchiwizowane, a po upływie terminu składania podań (7 dni przed końcem rekrutacji) podczas organizacyjnego spotkania zarządu szkoły podania zostaną przeczytane, omówione, a stypendium będzie przyznane w całości, w części lub nie przyznane. Informacje o decyzji powinieneś otrzymać maksymalnie w dniu zakończenia rekrutacji.

Jeżeli stypendium nie zostanie przyznane możesz kontynuować procedurę rekrutacyjną, na ogólnych warunkach opłacając wpisowe oraz opłacić czesne w całości. Możesz także zrezygnować i spróbować w przyszłym roku.

W zawiadomieniu o otrzymaniu stypendium otrzymasz wysokość przyznanego stypendium, Możesz otrzymać stypendium pełne lub częściowe.

Po otrzymaniu wiadomości o przyznaniu stypendium kontynuujesz procedurę rekrutacyjną. Opłać więc odłożone w czasie wpisowe. Ta opłata nie podlega stypendium, nawet jeżeli otrzymasz najwyższe możliwe.

Na pierwszych zajęciach podpiszesz z nami umowę o naukę oraz umowę o stypendium. Jeżeli otrzymasz stypendium częściowe będziesz musiał uregulować resztę płatności przed rozpoczęciem zajęć, lub rozłożymy ci płatność na raty.

To wszystko, podanie wyślij do Kasi. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na pierwszych zajęciach.

Masz jakieś pytanie?

 

Kasia Wojdyła

kp@asbiro.pl
tel. +48 570 571 372

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »