Chata ASBIRO

Wiele osób wyjeżdżając na studia mieszka w akademiku. W Polsce dominują ogromne akademiki z wielkiej płyty, gdzie przychodzi nam często mieszkać z losowymi osobami. O wiele łatwiej trafić na sensownego współlokatora jeżeli wspólnie wynajmujemy mieszkanie. Ciągle jednak trudno trafić na kogoś z kim moglibyśmy porozmawiać na temat prowadzenia firmy i kto może nam doradzić. Chata ASBIRO to właśnie takie miejsce, gdzie na jednej powierzchni mieszkają osoby o podobnych poglądach jak i marzeniach. Pragną oni w przyszłości stworzyć dobre firmy i osiągnąć sukces. Jedni dopiero to planują. Inni już swoje firmy prowadzą. Jest to więc bardzo dobre towarzystwo, z którego wyniesiecie wiele wartościowych doświadczeń.

Skąd taki pomysł?

Idea Chaty ASBIRO wzięła się z obserwacji tego, jak zorganizowane jest życie studenckie w USA. W europejskich akademikach mieszka po kilkaset studentów w jednym budynku. W USA przyjęła się inna, według nas bardziej skuteczna metoda. Życie studenckie dominują tzw. Bractwa, a więc stowarzyszenia studentów, które kupują duży 20-30 osobowy dom w okolicy Uniwersytetu i wynajmują pokoje swoim członkom. Stowarzyszenia te zrzeszają studentów o podobnych zainteresowaniach. Są takie, które przyjmują sportowców, są takie, które przyjmują geeków komputerowych czy cheerleaderki. Bractw jest dużo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. My tworząc Chatę ASBIRO postanowiliśmy stworzyć własnie takie bractwo dla tych, którzy planują otworzyć swoją firmę i temu zadaniu podporządkowują swoje działania.

Akcje charytatywne

Mieszkańcy Chaty bardzo chętnie angażują się w przeróżne akcje charytatywne. W Garażu Chaty zorganizowany jest mały magazyn. Jedną z aktywności jest kolekcjonowanie darów, które raz na jakiś czas wysyłane są do Afryki. Tam trafiają w ramach stypendium naukowego do młodzieży, która podejmuje naukę w przedszkolu i szkole ASBIRO w Zambii.

Życie studenckie

Oprócz wspólnej nauki i pracy w Chacie ASBIRO dzieje się dużo innych rzeczy. Spędzamy wspólnie święta. Dla naszych mieszkańców organizujemy przyjęcia sylwestrowe, andrzejki i tym podobne imprezy. Organizujemy zajęcia Toast Masters, grupy Master Mind, czy wieczory kiedy wspólnie oglądamy i komentujemy wykłady z bogatej kolekcji nagrań ASBIRO.

Co dajemy oprócz mieszkania?

Każdemu naszemu mieszkańcowi oddajemy w pełni funkcjonalne aktywne konto w Klubie ASBIRO. Dopóki z nami mieszkasz nie musisz opłacać składki. Wystarczy, że płacisz za mieszkanie. Dodatkowo co miesiąc, każdemu mieszkańcowi udostępniamy za darmo kilka nagrań, których nie można obejrzeć inaczej niż zapisać się na kurs ASBIRO.

Warszawska Chata ASBIRO

Adres: Warszawa, ul. Głogowska 40

Aktywność naszych mieszkańców

Z wielu projektów jakie zostały w Chacie ASBIRO zrealizowane poniżej zamieszczamy piosenkę w której zarówno przy nagrywaniu jak i tworzeniu teledysku mieszkańcy Chaty brali czynny udział. Sama piosenka też opowiada trochę o filozofii życia naszych mieszkańców.