Newsletter

Będziemy Cię informować o nowościach w ASBIRO.

Letnia INTEGRACJA z ASBIRO | 14-18 Czerwca ⛵

21 kwietnia 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

Przedsiębiorczość

Wiemy, że czasami trudno jest oderwać się od swoich obowiązków w środku tygodnia, wykorzystujemy więc możliwości dni wolnych i w okolicach święta Bożego Ciała organizujemy naszą coroczną integrację! Tak będzie i w tym roku!

Letnia INTEGRACJA z ASBIRO już w czerwcu!

Opinie naszych uczestników, którzy co roku biorą udział w wyjazdach organizowanych przez ASBIRO pokazują, że jest kilka wyjątkowych powodów, dla których warto wybrać się na wiosenną integrację.

Rozwojowy wypoczynek – nie tylko odpoczniesz od codziennych obowiązków, ale również zadbasz o swój rozwój, dzięki czemu po długim weekendzie będziesz mógł wrócić do swojej firmy pełen pasji do działania i z odpowiednimi narzędziami do realizacji marzeń.
Wykłady doświadczonych przedsiębiorców – nie sprzedajemy książkowej wiedzy, a tylko i wyłącznie doświadczenie ludzi, którzy zmierzyli się z biznesową rzeczywistością i dzisiaj dzielą się swoją wiedzą pomagając innym, którzy nie mają za sobą wielu lat doświadczeń.
Bezcenne kontakty – biznes to ludzie i warto zainwestować swój czas w budowanie znaczących relacji z ludźmi, którzy podzielają Twoje wartości i chęć rozwoju biznesu.
Nowe pomysły i know-how – po powrocie do swoich obowiązków możesz liczyć na to, że będziesz miał narzędzia poparte doświadczeniem innych, żeby przenieść swoją działalność na jeszcze wyższy poziom!

Chcemy, żeby każdy przedsiębiorca mógł skutecznie rozwijać swój biznes i osiągać jeszcze większe sukcesy. Integracje, które organizujemy to nie tylko wykłady, pokazujące różne sposoby podejścia do zarabiania pieniędzy, ale przede wszystkim możliwość spotkania się z innymi przedsiębiorcami i inwestorami, którzy osiągnęli sukces i chętnie dzielą się swoją wiedzą.

Kilka wspólnie spędzonych dni z pewnością zaowocowało nowymi pomysłami na rozwój firmy, sposobami usprawnienia obecnych mechanizmów biznesowych, rozwojem w dziedzinie inwestycji i przedsiębiorczości oraz bezcennymi kontaktami.

Kiedy i gdzie?

14-18 czerwca 2017 na Roztoczu, Ośrodek Wypoczynkowy ROZTOCZANKA

Tu dowiesz się więcej!
www.asbiro.pl/wyjazdy/letnia-integracja-asbiro

REKRUTACJA | MBA Przedsiębiorczość 🚀

19 kwietnia 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

Przedsiębiorczość

Prowadzisz własną firmę? Chciałbyś ją jeszcze bardziej rozwinąć ale nie wiesz jak? Mamy coś dla Ciebie!

MBA Przedsiębiorczość – to nasza oferta dla ludzi, którzy już prowadzą swoje małe firmy i pragną je powiększyć.

Dowiesz się jak sprawnie i efektywnie zarządzać 5 – 100 osobową firmą. Program stworzony dla właścicieli firm, prowadzony przez właścicieli firm, mówiący o problemach właścicieli firm, a więc oprócz standardowych problemów zarządzania, będzie także np. wpływ rodziny na biznes czy późniejsza sukcesja firmy.

Rozwój firmy powyżej pewnej bariery wymaga totalnej zmiany w podejściu do zarządzania. Dochodząc do tego etapu właściciele muszą nauczyć się delegować nie tylko pracę, ale również odpowiedzialność, kierownictwo czy też kontrolę. Nie jest to jednak proste zadanie. Wymaga ono od nas znalezienia lub/i wytrenowania odpowiednich kierowników, ludzi na tyle poważnych i konkretnych, że będą w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za rozwój i sukces twojej firmy. Wielu przedsiębiorców, którym firmy rozwinęły się w stosunkowo szybkim okresie czasu ma z tym poważny problem i przy nawale pracy zaczynają tracić satysfakcję z pracy we własnej firmie.

Czy jesteś już na tym etapie? Może czas to zmienić?

 Podczas całego Kursu Zaawansowanego MBA – Przedsiębiorczość będziemy mówić o tym jak znaleźć odpowiednich ludzi do pracy, jak nimi zarządzać, jak kontrolować, jak nagradzać. Będziemy uczyć się delegować, zarządzać czasem, zarządzać projektami. Będziemy poruszać tematy związane z marketingiem, reklamą, grafiką, copywritingiem, prawem, księgowością itp. Wszystko jednak nie w kontekście tego, abyśmy sami nauczyli się pisać perswazyjne teksty czy prowadzili sobie księgowość, ale w kontekście pilnowania pracowników i ich pracy.

 Studia też mają pomóc mało doświadczonym przedsiębiorcom w ich problemach z pozyskiwaniem klientów. Ten problem pojawia się głównie w małych firmach na początku ich funkcjonowania. Gdy firma rośnie to ograniczeniem nie jest już liczba klientów tylko wydajny sposób zarządzania i ogarnięcie wszystkich zamówień. Zanim jednak to się stanie, każda firma musi znaleźć pierwszych kilka tysięcy klientów, aby udowodnić im swoją wartość.

To co wyróżnia oferowane przez nas studia MBA to grupa wykładowców praktyków. Głośno i z pełną powagą mówimy, że w doborze wykładowców nie kierujemy się posiadanymi przez nich tytułami, ukończonymi kursami czy stanowiskami w świecie naukowym. Bierzemy pod uwagę tylko osiągnięcia oraz umiejętność ich przekazania, zgodnie z zasadą “po owocach ich poznacie”. Wśród naszych wykładowców znajdują się milionerzy, którzy zbudowali swoje majątki od zera tzw. self-made meni. Jest nawet kilka osób, które notowane były na liście 100 najbogatszych Polaków.

Wśród wykładowców są także bankruci i ludzie z milionowymi długami, którzy nie poradzili sobie z zarządzaniem 40 czy 80 osobowej firmy. Pierwsi uczą nas w oparciu o to, co im się udało, od drugich natomiast uczymy się w kontekście tego, jakie błędy popełnili.

FIRST MINUTE 

Tylko do końca bieżącego roku akademickiego – 30.06.2017 masz szansę dokonać zapisu na Kurs Zaawansowany MBA Inwestowanie w nieruchomości w aktualnie obowiązującej cenie. 
Od 1.07.2017 opłata czesnego wzrośnie o 1200 zł.
 

Rekrutacja TRWA | Dowiedź się więcej o naszym kursie

www.asbiro.pl/studia-mba/przedsiebiorczosc

REKRUTACJA | MBA Nieruchomości 🏠

14 kwietnia 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

pakiet_listopad

Jeśli interesujesz się inwestycjami w nieruchomości i chciałbyś na tym zarabiać, mamy coś dla Ciebie!

MBA Nieruchomości to kurs dla osób, które inwestują bądź swoją przyszłość wiążą z inwestycjami w nieruchomości.

Głównym celem kursu jest zaproszenie na zajęcia jako wykładowców ludzi, którzy na co dzień zajmują się inwestowaniem w nieruchomości w różnym i szerokim tego słowa znaczeniu. Założeniem jest to, aby studenci dowiedzieli się z pierwszej ręki jak przeprowadza się w praktyce konkretne inwestycje począwszy od kupna kawalerek, a skończywszy na budowaniu osiedla na 300 mieszkań czy 40 piętrowego wieżowca.

Dla początkujących będzie to super wprowadzenie w temat i zdobywanie wiedzy o nieruchomościach od najlepszych praktyków, a dla już bardziej zaawansowanych możliwość poznania nowych możliwości i osób, z którymi można wspólnie inwestować. Będzie to też możliwość wspólnego rozwikłania problemów, z którymi osoby inwestujące spotykają się przy swoich inwestycjach, a więc wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy bardziej i mniej zaawansowanymi inwestorami.

Program całych studiów podzieliliśmy na kilka bloków tematycznych, w ramach których zaproszeni przez nas wykładowcy opowiadają o konkretnych przypadkach ze swojego doświadczenia. Przykładowe bloki tematyczne to:

 • 🔸 Podstawy wiedzy o rynku nieruchomości w Polsce (analiza polskiego rynku nieruchomości, podstawy prawne oraz finansowe i podatkowe inwestowania w nieruchomości),
 • 🔸 Przygotowanie Inwestycji (omawiamy różne strategie inwestycyjne, analizujemy przykładowe inwestycje pod kątem ich zakupu, uczymy się analizować otoczenie inwestycji), Wejście w Inwestycję (omawiamy umowy, różne sposoby finansowania inwestycji, formy zabezpieczenia inwestora czy też kwestie związane ze współpracą z pośrednikami, prawnikami i notariuszami przy zakupie nieruchomości),
 • 🔸 Realizacja Inwestycji (w tym bloku omawiamy szczegółowo różne formy inwestycji – grunty, mieszkania na wynajem i podnajem, flipping, kamienice, nieruchomości biurowe, handlowe i turystyczne i inne),
 • 🔸 Zarządzanie Inwestycją (analizujemy na konkretnych przykładach wykorzystanie ustawy o ochronie praw lokatorów, omawiamy prowadzenie najmu na cele mieszkaniowe i komercyjne, zarządzanie najmem i tworzenie portfolio nieruchomości),
 • 🔸 Wyjście z Inwestycji (omawiamy sposoby wyceny nieruchomości, proces przygotowania inwestora i nieruchomości do sprzedaży, zasady negocjacji przy sprzedaży i umowy zbycia).
 • 🔸 Na zajęciach poruszamy również tematy dodatkowe, m.in. inwestowanie poza granicami Polski (zapraszamy inwestorów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów czy Australii), budowanie wolności finansowej poprzez nieruchomości czy też dogłębnie analizujemy proces zakupu nieruchomości na przetargach i licytacjach komorniczych.

To co wyróżnia oferowane przez nas kursy to wykładowcy praktycy. Głośno i z pełną powagą mówimy, że w doborze wykładowców nie kierujemy się posiadanymi przez nich tytułami, ukończonymi kursami czy stanowiskami w świecie naukowym. Bierzemy pod uwagę tylko osiągnięcia oraz umiejętność ich przekazania, zgodnie z zasadą “po owocach ich poznacie”.

FIRST MINUTE – Wyjątkowa oferta dla zdecydowanych :)

Tylko do końca bieżącego roku akademickiego – 30.06.2017 masz szansę dokonać zapisu na Kurs Zaawansowany MBA Inwestowanie w nieruchomości w aktualnie obowiązującej cenie. 
Od 1.07.2017 opłata czesnego wzrośnie o 1000 zł.
 

Rekrutacja TRWA | Dowiedź się więcej o naszym kursie

https://www.asbiro.pl/studia-mba/nieruchomosci/

NAGRANIA DLA AKTYWNYCH KLUBOWICZÓW – Marzec :)

31 marca 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

pakiet_listopad

Nasi Aktywni Klubowicze otrzymują od nas pakiet 4 nagrań. Prosto od naszych wykładowców. Kolejna dawka świetnie upakowanej wiedzy. 

W tym pakiecie Aktywnym Klubowiczom udostępniliśmy kolejne wykłady na Marzec a w nim:

 • Joanna Nagadowska – W Google od ponad 7 lat. Odpowiada w Google Polska za współpracę z firmami branży technologicznej działającymi globalnie, wspierając ich ekspansję zagraniczną. Wspiera startupy w wyskalowaniu ich na świat. Wcześniej związana z branżą turystyczną, odpowiadała za rozwój i planowanie strategii polskiej branży turystycznej online. Jest absolwentką Uniwersytetu Wiedeńskiego w Austrii, EUV w Niemczech oraz Uniwersytetu Montevideo w Urugwaju. Zapalona podróżniczka, mieszkała w siedmiu różnych krajach na trzech kontynentach.
 • Maciej Turski  Przygodę z elektroniką rozpoczynał w młodości. Inteligentnymi domami zajmuje się od 2010 roku, gdy stwierdził, że w pracy nad procesami przemysłowymi brakuje mu czynnika ludzkiego. Od 2014 roku skupia się na rozwoju marki Futunext, której misją jest ukazanie ludzkiej twarzy technologii oraz podwyższanie komfortu życia w polskich domach. Przeszkolił ponad dwustu integratorów i instalatorów z zakresu projektowania automatyki domowej. 
 • Sławek Muturi Były konsultant w Andersenie oraz Deloitte. Osiągnął wolność finansową dzięki kupowaniu (od 1998 roku) mieszkań na wynajem. Autor 5 książek oraz bloga www.fridomia.pl. Założyciel Mzuri (spółka zarządza ponad 1200 mieszkań na wynajem w całej Polsce) oraz Mzuri Crowd Fund Investing – platformy do grupowego inwestowania w mieszkania i kamienice na wynajem.
 • Ronald Szczepankiewicz – Specjalista ds. kredytów hipotecznych. Doświadczenie zdobywał współpracując bezpośrednio ze wszystkimi liczącymi się bankami hipotecznymi w Polsce będąc doradcą m.in. takich firm jak Home Broker Doradcy Finansowi, Expander Advisors czy Efect Doradztwo Finansowe S.A. Obecnie jako współwłaściciel spółek RM KREDYTY Niezależne Doradztwo Kredytowe oraz ANL Najem, na co dzień pomaga polskim i zagranicznym firmom oraz klientom indywidualnym jako ich doradca kredytowy. Odbył ponad 3 tys. osobistych spotkań z klientami. Autor pierwszej na polskim rynku innowacyjnej książki dotyczącej kredytów hipotecznych pt. „Tajna Broń Kredytobiorcy”.

Co daje aktywacja konta?

Masz status aktywnego klubowicza? Świetnie! Aktywność się opłaca. Co miesiąc Aktywnym Klubowiczom udostępniamy 4 dodatkowe nagrania.

Tu znajdziesz więcej informacji o korzyściach jakie daj status Aktywnego Klubowicza ;) 

wiecej

JakZagrac.pl – Grzegorz Myszor | PlanNaSTART

18 marca 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

Konkurs na Start’Up:

Grzegorz Myszor jest laureatem organizowanej przez nas zeszłorocznej edycji konkursu PlanNaStart (http://plannastart.pl/), gdzie wygrał główną nagrodę. PlanNaStart są to coroczne warsztaty oraz Konkurs na biznesplan z ASBIRO.

Grzegorz to młody przedsiębiorca, stworzył serwis jakzagrac.pl gdzie uczy ludzi jak zacząć grać na gitarze. Muzyka jest dla niego czymś więcej niż hobby. To jest jego sposób na życie. Jego pomysł to dość innowacyjny sposób na naukę gry na gitarze. Udało mu się przekonać Jury do tego, aby wskazało go jako zwycięzcę. Grzegorz nagrodę przeznaczył na profesjonalny sprzęt i warunki do nagrywania. Jego strona już działa, a rewolucyjny produkt buduje się w studio.

Dowiedz się więcej o działalności Grzegorza: http://jakzagrac.pl/

Warsztaty i Konkurs na biznesplan z ASBIRO. Wygraj 10 tys. zł, darmowe warsztaty i dostęp do tysięcy godzin nagrań ASBIRO! Dowiedz się więcej o konkursie na #PlanNaSTART || http://plannastart.pl/

7 błędów które kosztowały mnie kilka milionów. Moje życiowe lekcje – Piotr Michalak

13 marca 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wykładu na kanale YouTube ASBiRO:

Posłuchaj wykładu naszego wykładowcy Piotra Michalaka, który wystąpił na naszym seminarium: „Czas na Start’up”.

Piotr Michalak jest prezesem zarządu i współwłaścicielem holdingu firm Strategie Rozwoju sp. z o.o., Netesc sp. z o.o. i Ententa LTD, których celem jest prowadzenie przedsiębiorców do zwiększenia dochodów swoich firm i rozwoju tak, aby stali się osobami spełnionymi. Odważnie mówi o wartościach w biznesie i pokazuje ich przełożenie na korzyści finansowe.

W tym wykładzie Piotr opowiada o istotności nowoczesnych metod zarządzania. Mówi o swoich doświadczeniach po 10 latach prowadzeniu własnej działalności, o swoich porażkach oraz sukcesach. Opisuje dlaczego filozofia drobnych usprawnień jest ogromną wartością, a cierpliwość w prowadzeniu firmy jest niezbędna do osiągnięcia celów. Wspomina jak ważną rolę odgrywa wybranie odpowiedniego rynku, segmentacja oraz model rozliczeń. Pokazuje że skupienie się na organizacji, na zarządzaniu jest niezmiernie istotne, przynajmniej na samym początku prowadzenia własnej działalności. Dodatkowo opisuje jak wyglądał historia firmy toyota, o polityce firmy kyocera oraz dlaczego nie warto tworzyć wielu projektów na raz.

Kurs Podstawowy jest właśnie tym, jak wyobrażamy sobie, że powinny wyglądać najlepsze studia biznesowe – wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy, którzy żyją tym, o czym mówią m.in tacy jak Piotr https://www.asbiro.pl/kurs-podstawowy/

Subskrybuj nasz kanał: http://bit.ly/_sub_ASBIRO

Odwiedź nas na fb: https://www.facebook.com/ASBiRO/

10 lat z ASBiRO

7 marca 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

Przez te lata nasza szkoła przeszkoliła parę tysięcy osób oraz zaprosiła ponad 500 przedsiębiorców jako prelegentów na nasze kursy i szkolenia. Liczba naszych studentów z roku na rok się pomnaża, co potwierdza nasze działania i cel.

Dziękujemy, że byliście z nami podczas premiery filmu dokumentalnego o naszej Uczelni. 

Premiera miała miejsce: 3 marca 2017 w Kinotece Multiplex w Pałacu Kultury i Nauki.

premiera Filmu ASBiRO

premiera Filmu ASBiRO9premiera Filmu ASBiROpremiera Filmu ASBiROpremiera Filmu ASBiROpremiera Filmu ASBiROpremiera Filmu ASBiRO

NAGRANIA DLA AKTYWNYCH KLUBOWICZÓW – LUTY :)

27 lutego 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

pakiet_listopad

Za parę dni, już w ten piątek(03.03) świętujemy 10 urodziny ASBiRO. Z tej okazji został nakręcony film dokumentalny o naszej Uczelni. Premiera filmu odbędzie się w Pałacu Kultury. Jeśli jeszcze nie masz swojej rezerwacji, zostały ostatnie wolne miejsca. (www.asbiro.pl/PREMIERA). Zapraszamy!

Chcemy dzielić tę radość w wami wszystkimi :). Nasi Aktywni Klubowicze dodatkowo otrzymują od nas pakiet 4 nagrań, solidnie dopakowanych wiedzą. 

W tym pakiecie Aktywnym Klubowiczom udostępniliśmy kolejne wykłady za Luty a w nim:

 • Aneta Moniuszko – Przedsiębiorca, Od 5 lat właścicielka Sypialnioland.pl Absolwentka Administracji oraz Prawa Uczelni Łazarskiego, a także studiów podyplomowych MBA Zarządzanie Przedsiębiorstwem. Połączenie wiedzy z zakresu prawa i finansów, a także intuicja przedsiębiorczości, pozwoliły jej zbudować, a następnie w pełni zautomatyzować swoje firmy. 
 • Grzegorz Skiera Przedsiębiorca. Specjalista ds. e-marketingu. Założyciel firmy Silence! realizującej szeroko zakrojone kampanie reklamowe w Internecie. Działaniami z zakresu marketingu internetowego zajmuje się już od 2004 roku. Szkoleniowiec i trener. 
 • Jarosław Kapitanowicz Przedsiębiorca. Menadżer. Pasjonat filozofii Ciągłego Udoskonalania. Wiceprezes Zarządu Otmuchów S.A., spółki notowanej na giełdzie papierów wartościowych. Dyrektor Operacyjny od marca 2014 roku. Odpowiedzialny za obszary produkcji, planowania, logistyki i inwestycji.
 • Piotr Pytel – Przedsiębiorca. Wie jak budować i przedstawiać historie, które inspirują, przekonują, angażują i prowadzą do zamierzonego celu. Tą wiedzą i zdobywanym od 17 lat doświadczeniem dzieli się jako ekspert z zakresu wystąpień publicznych, trener sprzedaży bezpośredniej oraz mentor. Prowadzi własną sieć franczyzową Storyteller Club, szkoli środowiska biznesowe i akademickie.

Co daje aktywacja konta?

Konto w Klubie ASBIRO może mieć dwa statusy. Domyślnie konto zaraz po założeniu ma status konta nieaktywnego. Ten status pozwala na logowanie, zapisywanie się na kursy, seminaria czy inne organizowane przez nas wydarzenia. Klubowicz z takim statusem ma dostęp do kilkudziesięciu darmowych wykładów jak również do nagrań z zajęć, w których brał udział.

Aktywni członkowie klubu mają dostęp do znacznie większej ilości nagrań. Dzieje się tak, gdyż do puli nagrań, które im udostępniamy, każdego miesiąca dochodzi kilka lub kilkanaście nowych godzin wykładów pochodzących z różnych naszych kursów. 

wiecej

„Moje małe wielkie marzenie” – konkurs plastyczny dla asbiraków

24 lutego 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności

Zapraszam serdecznie wszystkie Asbiraki do wzięcia udziału w konkursie plastyczno- kreatywnym :) pt. „Moje małe wielkie marzenie”. Pokażemy wielkie pasje i marzenia naszych małych i tych większych dzieciaczków z Asbirowej społeczności.

Jednocześnie pragniemy zachęcić Was drodzy rodzice do podjęcia wspólnej aktywności z Waszymi pociechami. A temat marzeń- jakże szeroki i niewyczerpany :)

Zabierzcie wykonane prace ze sobą na nasze najbliższe seminarium- „Jak oni sprzedają”. Stworzymy piękną wystawę wykonanych prac i tam nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Do wygrania atrakcyjne nagrody- zabawki z pasją- pochodzące z niesamowitego sklepu www.zabawkizpasją.pl :)

 

Zapraszamy do wspólnej przygody!

Dowiedz się więcej!
http://www.asbiraki.pl/

Czy ASBiRO posiada charyzmatycznego lider? Czy może raczej liderów?

14 lutego 2017 | Michał Sobczyk | Aktualności
 
Jest na niezmiernie miło zaprosić Ciebie na organizowaną przez nas premierę filmu dokumentalnego z okazji 10 urodzin powstania Uczelni ASBiRO. #PremieraFILMU
 
Kiedy?
3 marca 2017 (piątek) o 19:00. Dzień przed organizowanym przez nas seminarium, „Jak oni sprzedają”.
 
Gdzie?
Kinoteka Multiplex w Pałacu Kultury i Nauki
 
Premiera filmu będzie okazją do uczczenia naszych urodzin. Będzie zielony Tort oraz Szampan, aby wspólnie wznieść toast za realizację kolejnych sukcesów, za 10 lat działalności oraz realizację kolejnych planów. Oficjalnie rozpoczniemy całą imprezę o godzinie 19:00.
 

Tu się zapiszesz i dowiesz się więcej!

 
 
 

O nas

ASBIRO to jedyna uczelnia w Polsce, w której wykładowcami są wyłącznie przedsiębiorcy. To co nas odróżnia od innych szkół to właśnie praktyczne podejście do przedsiębiorczości.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni dla osób, które prowadzą własną firmę, lub właśnie chcą ją założyć.

więcej »